Po vzore severoamerických univerzitných líg vznikla v strednej Európe hokejová divízia, v ktorej sa stretnú tímy zo Slovenska, Českej republiky a Rakúska. Svoje mužstvo zostavila aj UMB a má tie najvyššie ambície. 

euhl3Započatá tradícia medzifakultných hokejových zápasov dostala nový level. Univerzita Mateja Bela vytvorila hokejový tím, ktorý sa predstaví v konkurencii ďalších tímov zo Slovenska, Českej republiky a Rakúska.

Za projektom Európskej univerzitnej ligy (EUHL) stojí aj bývalý slovenský reprezentant Ľubomír Sekeráš. Liga v novembri začne svoj druhý ročník.

V Banskej Bystrici sa myšlienky chytili Lukáš Opáth, doktorand na Katedre telesnej výchovy a športu a Milan Kyseľ, ktorý stál za medzifakultnými hokejovými súbojmi. Univerzita Mateja Bela na čele so súčasnou rektorkou aj nastupujúcim rektorom dali projektu zelenú, a tak mohol tréner Lukáš Opáth urobiť nábor a výber z viac ako 50 hokejistov.Účasť univerzitného tímu UMB v medzinárodnej lige je výsledkom ročného manažérskeho snaženia a organizácie.

euhlZaujímavosťou je, že súťaž bude amatérska, zapojiť sa budú môcť vysokoškolskí študenti a absolventi do jedného roka. Možnosť budú mať aj študenti posledného ročníka stredných škôl. Liga začne v novembri, mužstvo odohrá sedem zápasov doma a sedem zápasov vonku. Manažér klubu Milan Kysel hovorí, že domáce zápasy bude sprevádzať bohatý sprievodný program. Po zápase bude nasledovať študentská afterparty. Cieľom tímu je určite postup do play-off.

„Byť súčasťou tejto ligy je pre nás obrovská prestíž a aj keď je stavaná na amatérskej úrovni, kvalita hokeja bude určite veľmi dobrá. Sú to všetko chalani, ktorí majú za sebou hokejovú históriu na rôznych ligových úrovniach,“ priblížil Milan Kyseľ.

V tomto ročníku nastúpi v Európskej univerzitnej lige dovedna osem tímov: Karlova Univerzita Praha, Univerzita Tomáša Baťu zo Zlína, Západočeská univerzita Plzeň, STU Bratislava, Paneurópska vysoká škola v Bratislave, City University of Seatlle Trenčín, Univerzita Graz a Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o novom banskobystrickom hokejovom tíme môžete nájsť na oficiálnej stránke umbhockey.sk prípadne na ich Facebook stránke UMB hockey team.