Po domácej prehre s Košicami, ktoré pretrhli baranom sedemzápasovú šnúru výhier, cestovali Banskobystričania do Popradu. Domáci kamzíci sa nachádzali na chvoste Tipsportligovej tabuľky. Ich forma ale začala stúpať, veď z posledných troch stretnutí vyťažili sedem bodom. Zverenci trénera Országha preto tento zápas nemohli brať na ľahkú váhu.

HK Poprad vs. HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

Góly: 1. L. Hvila (Kroták, Mlynarovič), 6. Abramov (Štrauch, Bagin), 36. Lapšanský (Henderson, Lichanec) – 11. Buc (T. Surový, Maione), 23. T. Surový (Truchno, Róth), 33. Maione (Truchno, Róth), 40. Maione (Truchno, Hickmott). Zápas sledovalo v Poprade 1601 divákov

Zostava HK Poprad: Šúrek – Lubor Pokovič, Š. Fabian, Bagin, J. Brejčák, Ježek, Kurali, Krempaský, Semorád – L. Hvila, Mlynarovič, Kroták – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – B. Rapáč, Troliga, D. Bondra – Abramov, Lichanec, Štrauch

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, J. Bezúch, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – R. Tománek, Sarault, Lunter – Lamper, M. Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Róth

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Poprad - 15.10.2016 - Banska Bystrica
Kapitán Tomáš Surový bol pri dvoch zo štyroch gólov svojho mužstva

V drese Popradu sa po prvýkrát predstavila aj nová akvizícia Lukáš Hvila, ktorý minulý rok pôsobil práve pod Urpínom. A bol to práve Hvila, ktorý už po 57-sekundách hry otvoril skóre. Popradský kanonier si nakorčuľoval až pred Košarišťana, ktorého prekonal bekhendovým zakončením do horného rohu bránky. Kamzíci boli v úvodných minútach aktívnejší, čo dokumentuje aj veľká šanca Zagrapana z 5. minúty. Toho nakoniec nepremenená šanca mrzieť nemusela, pretože po pár sekundách sa k vyrazenému puku dostal jeho spoluhráčov Abramov a ten puk poslal za bezmocného Košarišťana. Hosťujúci brankár sa ale vzápätí predviedol proti brejku domácich, keď zmaril prečíslenie troch proti jednému, pri ktorom na dvakrát zakončoval Mlynarovič. V polovici úvodného dejstva sa baranom podarilo znížiť. Surový našiel Buca a ten strelou z prvej nedal Šúrekovi šancu. Poprad mohol v 14. minúte opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov, ale Košarišťan si s únikom Hvilu bravúrne poradil.

Do druhej časti vstúpili barani ako vymenení. Začali sa tlačiť smerom dopredu a ich snaha bola odmenená v 23. minúte. Pri avizovanom vylúčení Popradu Truchno krížnou prihrávkou vyzval Surového a ten strelou z uhla prekvapil Šúreka. V 33. minúte sa podaril hosťom dokonalý obrat. Popradský brankár mal zakrytý výhľad, čo využil Maione a jeho strela od modrej nakoniec skončila až v sieti. Domáci tréner si zobral oddychový čas, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. Barani pokračovali v tlaku, no po strate puku sa do rýchleho brejku dostal Lašpanský a zoči-voči si poradil s Košarišťanom – 3:3. Remízový stav ale do konca druhej časti nevydržal. O tom, že barani pôjdu do šatní s jednogólovým náskokom rozhodol 21 sekúnd pred sirénou nešťastný teč Hvilu, ktorý usmernil Maione strelu za vlastného brankára.

Druhý gól Mathewa Maione zo 40. minúty rozhodol o tom, že tri body poputujú pod Urpín

Ak prítomní diváci čakali, že aj v tretej dvadsaťminútovke bude gólová prestrelka pokračovať, museli byť sklamaní. Šancí bolo na obidvoch stranách pramálo a zápas sa skôr zmenil na boj o stredné pásmo. Domáci dostali v záverečnej desaťminútovke dve presilové hry, avšak ani z nich nedokázali výraznejšie ohroziť Košarišťana v bráne Banskej Bystrice. Práve v oslabení mohli o osude duelu rozhodnúť zverenci trénera Országha. V 57. minúte unikol Lunter, ale bol faulovaný a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. Útočník Banskej Bystrice však z tejto situácie Šúreka neprekonal a kamzíci tak boli stále v hre o body. Popradčania v závere skúsili aj hru bez brankára, ale gólovú šancu si vypracovať nedokázali. Hosťujúci hokejisti tak po zbabranom úvode zabrali a duel v Poprade dokázali otočiť vo svoj prospech.

V nedeľu 20. novembra sa barani predstavia na ľade Martina. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.