Počas víkendu okrem banskobystrických hokejbalových súťaží pútal pozornosť najmä premiérový zápas najvyššej slovenskej Extraligy v Banskej Bystrici. Stredoslovenský tím N-SPORT TREND Pohronie, ktorý je tvorený hráčmi zo Žiaru nad Hronom, Zvolena a Banskej Bystrice odohral zápas proti Skalici práve v meste pod Urpínom.

N-SPORT TREND Pohronie – HBK hokejmarket Skalica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: Matuška, Gáborík – Martinusík 2x, Kajba, Černek
Zostavy:
Pohronie: Náter (Sýkorka) – Ďurčov, Ližbetin, Trnka, Kamo, Gáborík, Mojžiš, Takáč, Ruttkay, Kostka, Lunter, Matuška, Pastorok, Uhrovič, Heckl, Považanec, Nemček; tréner: Kolibík
Skalica:
Kučera (Černáček) – Sobol, Petráš, Janáč P., Filo, Babiar, Vymyslický, Martinusík, Černek, Patinka, Kolínek, Petrovič, Janáč D., Kajba, Pollák, Škadra; tréner: Bolebruch

Aktívnejšie do zápasu vstúpili hostia, ale gól sa im podarilo vsietiť až tesne pred koncom zásluhou Martinusíka. V druhej tretine sa hra vyrovnala a domáci mali tlak najmä počas svojich presiloviek. Ako prví však opäť udreli Skaličania a zásluhou Kajbu zvýšili na 2:0. Pohronie však dokázalo odpovedať a na dvakrát sa im podarilo pretlačiť loptičku do bránky. Skaličania pôsobili v zápase skúsenejším dojmom, čo prejavili najmä v poslednej tretine. Najprv sa dostali po dôraznom zakončení Černeka do vedenia 3:1 a následne domáci darovali Skaličanom svojimi vylúčeniami možnosť presilovky piatich proti trom. Tu síce gól nepadol a Pohronie ešte zaskočilo súpera gólom od polovice ihriska, ale v následnej presilovke a hre bez brankára sa už cez Záhorákov nepresadili a naopak inkasovali do opustenej brány rozhodujúci gól.

Videozostrih zo zápasu – gól na 0:2 v čase videa 0:40, gól na 1:2 v čase videa 1:05 a gól na 1:3 v čase videa 1:38:
[youtube 82-xhzI2n-0 560 340]

Čo sa týka banskobystrických súťaží tak vedúci tím 1. SHbL – Stred HbK One Taxi Banská Bystrica stratil prvý bod v sezóne, o čo sa postarali majstrovskí Eagles. Taxikári aj napriek tomu zostávajú na čele súťaže a pred najbližším prenasledovateľom majú trojbodový náskok. V nasledujúcich kolách ich však preveria súperi ako Bukovinka Zvolen či Cocra Radvaň a práve konfrontácia so Zvolenčanmi môže rozhodnúť o jesennom majstrovi prebiehajúceho ročníka. Do tohto súboja sa pokúsi prehovoriť aj Damix Brezno, ktorého ale čaká rovnako náročný program.

V nižšej lige si opäť z chuti zastrieľali hráči HbK Foresters, ktorých útočnú silu tentoraz pocítili bystrickí Barani. Modrý Kameň sa v uplynulom kole uskromnil a po prvýkrát v sezóne strelil menej ako sedem gólov. Výbornými výkonmi sa prezentujú Demons Hliník nad Hronom, ktorí si poradili aj so silným Springfieldom a upevnili si tretie miesto v tabuľke.

Výsledky 7. kola 1. SHbL – STRED 2012/2013:

N-Sport Zvolen – HbK Cocra Radvaň 5:1

Gurusport.sk HbK Žiar nad Hronom – HbK Knights Banská Bystrica 5:3

HbK One Taxi Banská Bystrica – HbK Eagles Banská Bystrica 2:1 s.n.

HbK Damix Brezno – HbK Kremnica Wolves 4:1

HbK Zubři Banská Bystrica – HbK Krupina 0:5 kont.

HbK Plej Bojs – Bukovinka Zvolen 2:5

HbK Monkeys – HbK MiB Zvolen 5:3

Horná Ves Sharks – Top-Point Extrém 3:7

Výsledky 7. kola 2. SHbL – BB 2012/2013:

HbK Panthers – Weber Tornádo 3:2

HbK Barani Banská Bystrica – HbK Foresters 4:9

Demons Hliník nad Hronom – HbK Springfield 4:1

Wanderers – HbK Monarchs Zvolen 4:2

HbK Eagle Sásová – ŠK3M Modrý Kameň 0:5

Viking Warriors – Rangers 2:4

HbK Staré Hory Bruins – Serafins Eagles 2:5