Banskobystrický rodák a čerstvý držiteľ Ceny mesta – hokejista Michal Handzuš, nastúpil v stredu na svoj 1000. zápas v základnej časti NHL.

Michal Handzus a Stanley Cup, Banská Bystrica, 8.8.2013Saint Louis Blues, Phoenix Coyotes, Philadelphia Flyers, Los Angeles Kings, San Jose Shark a Chicago Blackhawks. Tam všade bol od roku 1998 banskobystrický rodák Michal Handzuš veľkou oporou a nezriedka aj blízko k vytúženej ceste za najvyšším úspechom v NHL. Ale ten prišiel zaslúžene až po poslednom návrate do Chicaga, keď s ním vlani získal Stanley Cup.

V tejto sezóne v drese Blachawks odohral Handzuš zatiaľ päťdesiat zápasov, no tie mu vždy nevyšli podľa predstáv. Aj preto už 37-ročný center zvažuje svoje ďalšie kariérne pôsobenie v najprestížnejšej hokejovej lige, v ktorej si odchovanec Iskry plní svoj sen. Okrem tisícky zápasov základnej časti odohral Handzuš v NHL dovedna takmer stovku zápasov aj v play-off.

Michala pri príležitosti 1000. štartu v základnej časti NHL ocenili pred začiatkom zápasu Chicaga proti Saint Louis, nechýbali pri tom ani jeho najbližší. Práve v drese Blues v zámorí Handzuš začínal, a to pod trénerom Joelom Quennevillom, ktorý dnes trénuje Chicago. V nočnom zápase odohral Handzuš pätnásť a pol minúty a pripísal si jednu strelu. Celkovo ale Chicago vyhralo 4:0.