Po 7-týždňovej pauze dostali banskobystrickí futsalisti opäť možnosť odohrať ďalšie dva súťažné zápasy. Na víkendový dvojzápas do Prievidze proti domácim a Lučencu cestovalo mužstvo Ridop MIBA s jasným cieľom, a to získať 3 body proti domácim a odohrať dôstojný zápas proti jednoznačnému lídrovi súťaže z Lučenca.

Splnený cieľ v súboji s domácou Prievidzou

Na sobotný zápas nastupovali Bystričania s deviatimi hráčmi a dvomi brankármi. Od úvodu zápasu boli lepším tímom, no nepodarilo sa im využívať šance. Efektivita bola veľmi nízka a hoci hráči Ridop MIBA viedli tesne pred koncom polčasu 3:1 po góloch Čiefa, Prokaja a Krála, mohli pridať ďalších minimálne päť gólov z vyložených šancí. Bohužiaľ, ku koncu polčasu futsalisti Banskej Bystrice poľavili v agresivite a súper ich potrestal dvomi lacnými gólmi. Hneď na začiatku druhého polčasu sa mužstvu Ridop MIBA neosvedčila hra s brankárom Kušnírom na polovici súpera, ktorý po jeho chybe a následnom faule videl červenú kartu. Do bránky nastúpil mladý 17-ročný reprezentant Adrián Šimo. Okamžite pri presilovke súpera Bystričania inkasovali a keď súper pridal aj ďalšie dva góly, vyzeralo to s nimi zle.

Hráči Ridop MIBA však neprestali bojovať a verili si, že góly začnú konečne padať aj im. Stalo sa tak až v 29. minúte, kedy zlomili trištvrte-zápasovú smolu a začali strieľať góly dovtedy výborne chytajúcemu Banskobystričanovi Mútňanovi v službách Prievidze. V priebehu dvoch minút hráči Banskej Bystrice vyrovnali dvomi gólmi Kondera a jedným Čiefa a hoci súper opäť viedol, hostia dokázali vyrovnať hetrikom Čiefa. Ridop MIBA poslal do vedenia Bačo, ktorého pekne našiel Savić. Prievidza síce ešte vyrovnala na 8:8, ale krásnou strelou skóroval opäť Bačo a do prázdnej bránky spečatil stav zápasu na konečných 10:8 obetavý Peniak.

TNF Prievidza – Ridop MIBA Banská Bystrica 8:10 (3:3)

Góly: Čief 3, Konder 2, Bačo 2, Kráľ, Prokaj, Peniak. ČK: Kušnír.

Zostava Ridop MIBA: Kušnír (od 21. minúty Šimo) – Konder, Vajda, Čief, Bačo, Savič, Král, Marko, Peniak, Prokaj.

Zhodnotenie trénera Majlinga zápasu proti TNF Prievidza: „Zápas proti Prievidzi hodnotím z pohľadu výsledku pozitívne, keďže cieľ vyhrať sme splnili. Na chalanoch však bolo cítiť, že hrajú súťažný zápas skoro po dvojmesačnej pauze a keďže sme nemali možnosť trénovať počas prestávky, bolo vidieť najmä absenciu nacvičených signálov zo štandardných situácií, čo je pri futsale podstatná zložka zápasového výkonu. Napriek tomu boli chalani aktívnejším tímom a hoci sme nepodali optimálny výkon, bojovnosť a chcenie nemôžem chalanom uprieť. Ich túžba vyhrať sa ukázala v druhom polčase, keď po vylúčení Kušníra a inkasovaní troch góloch v bráne s mladým debutantom Šimom, nezložili zbrane a ukážkovo otočili skoro stratený zápas.“

Bystričania v druhom zápase nestačili na favorita

V druhom zápase proti topfavoritovi súťaže chýbal mužstvu Ridop MIBA potrestaný Kušnír a tiež Prokaj so Savićom, ktorí pomohli Banskej Bystrici v sobotnom zápase proti Prievidzi. V zostave v bráne s mladým Šimom a siedmymi hráčmi chceli Bystričania odohrať v nedeľu dôstojný zápas. Celý prvý polčas bol akousi kópiou zápasu s Prievidzou, len v opačnom garde. Lučenec bol aktívnejší, lepší, no Bystričania bojovali a pri množstve šancí súpera mali aj poriadnu dávku šťastia.

Každopádne, vynikajúci výkon mladého Šima a obetavá defenzíva všetkých hráčov vyústila vo vedenie Ridopu MIBA v 15. minúte po brejkovej situácii, v ktorej Peniak vypichol loptu Grcičovi a pekne ju naservíroval Čiefovi. Ten s nevídaným pokojom rutinérsky prekonal brankára Olinhu. V posledných sekundách prvého polčasu však Lučenec vyrovnal a do šatní sa išlo za stavu 1:1. Začiatok druhého polčasu patril opäť majstrovi, ktorý dvomi rýchlymi gólmi ukázal svoju silu v úvode polčasov. Čief síce ešte po peknej akcii znížil, no súper mal do konca zápasu už navrch a strelil ďalšie dva góly. Hoci Bystričania cítili krivdu pri nájazde Kondera, keď brankár Olinha evidentne zahral rukou mimo územia šestky a nebol napriek tomu vylúčený, na konečnom víťazstve Lučenca by to zrejme nič nezmenilo. Napriek výsledku 2:5 odohrali Bystričania výborný zápas a nad očakávania potrápili lídra súťaže.

Mimel Lučenec – Ridop MIBA Banská Bystrica 5:2 (1:1)

Góly: Čief 2

Zostava Ridop MIBA:  Šimo – Konder, Vajda, Čief, Bačo, Král, Marko, Peniak.

Zhodnotenie trénera Majlinga zápasu proti Mimel Lučenec: „Do zápasu s Lučencom sme vstupovali s cieľom kvalitne brániť a fyzicky udržať krok s lídrom súťaže čo možno najdlhší čas. Naša defenzíva bola v prvom polčase výborná a hoci mal súper množstvo šancí, výborný Šimo a niekedy nedôrazné zakončenie súperových hráčov nám dávalo šancu na dobrý výsledok. Remízový prvý polčas bol pre nás vzpruhou do druhého polčasu, no hneď v jeho úvode súper pritlačil a odskočil na dva góly. Našim chalanom pomaly dochádzali sily, ale napriek tomu dokázali bojovať až do konca zápasu.

Mrzí ma len situácia šesť minút pred koncom, keď Olinha evidentne úmyselne zahral rukou mimo šestky súpera a napriek tomu nebol vylúčený. Tento moment by možno nezvrátil výsledok zápasu, ale bolo by dobré, aby sa používal rovnaký meter pri posudzovaní faulov a zákrokov brankára, nakoľko zápas predtým nám bol vylúčený brankár Kušnír po jeho faule na súperovej polovici. Každopádne, dávam klobúk dole pred našimi siedmimi statočnými a brankárom Šimom, ktorí dokázali aj druhýkrát v sezóne prehrať s Lučenecom len o tri góly, hoci majster mal pred týmto zápasom priemer 10 strelených gólov na zápas.“

Video zostrih z obidvoch zápasov: