0_parkour_meeting_banska_bystrica_2014_FOTO_MICHAELASkupina mladých akrobatov Slovak Freerun Family pôsobí v Banskej Bystrici už od roku 2011 a má za sebou množstvo exhibícií a prezentácií, ale vedie aj pravidelné bezplatné tréningy každú nedeľu od 10-tej hodiny pri Pamätníku SNP.

Viacero členov SFF minulý rok s tréningom prestalo alebo ho obmedzilo z pracovných a iných dôvodov. Zostávajúci začiatkom minulej jesene, počas jedného z tréningov na Fončorde, na mieste nazývanom bludisko na Mládežníckej ulici, narazili na veľkú skupinku detí, mladých chlapcov a dievčat, prevažne zo základných škôl. Tí najskôr „skokanov“ pozorovali a po chvíli sa k nim pridali. Práve tu sa začal rodiť príbeh skupiny Slovak Freerun Family Junior.

Na Fončorde sa dala dokopy partia mladých parkouristov a freerunerov, ktorí sa od členov Slovak Freerun Family a neskôr aj sami medzi sebou, učili hravou a bezpečnou formou lepšie ovládať svoje telo, jemne dopadať či sa presúvať v zastavanom priestore. Po mesiacoch tréningu 15 z nich, sedem chlapcov a osem dievčat vo veku od 10 do 17 rokov, ktorých vekový priemer aktuálne nedosahuje ani 12,5 roka, vytvorilo tím Slovak Freerun Family Junior. Mladí parkouristi a freeruneri z Banskej Bystrice vydali práve v týchto dňoch svoje veľké tímové video. To, čo v ňom predvádzajú tieto šikovné deti, vám miestami možno až vyrazí dych. Presvedčte sa o tom sami.

Parkouristov a freerunerov nielen zo Slovenska, ale aj viacerých krajín Európy budete môcť vidieť v Banskej Bystrici vo výrazne väčších počtoch už od 2. do 5. júla. Práve SFF bude organizovať ďalší ročník podujatia Parkour meeting.