MIBA Banská Bystrica merala dlhú cestu do Nového Mesta nad Váhom, kde ich čakal náročný zápas s favoritom celej súťaže.

Futbalshop Nové Mesto nad Váhom – MIBA Banská Bystrica 6:1 (1:0)

Góly: Branislav Gažo 3, Erik Doboš 2, Ľubomír Ondrášek – Vladimír Giertl
ŽK: Peter Zehnal
ČK: Peter Zehnal
Rozhodovali: Ján Ploštica, Milan Zacher.

V úvodnej minúte MIBA pohrozila sľubnou šancou, ktorá neskončila v sieti domáceho brankára. O minútu neskôr v ďalšej šanci M. Giertl na dvakrát nedokázal dopraviť loptu do brány. V ďalšom priebehu si domáci vyvinuli tlak, z ktorého pramenil gól. Po vydarenom signáli Doboš otvoril gólový účet stretnutia. Do polčasu sa stav stretnutia nezmenil, aj napriek niekoľkým šanciam na obidvoch stranách. Zápas sa lámal okolo 30. minúty, keď hosťujúci Zehnal vystrelil a trafil tyčku. Následne z protiútoku domáci skórovali a zvýšili na 2:0. O niekoľko minút neskôr išli domáci do trojgólového vedenia, keď Čief nešťastne zrazil nahrávku súpera do vlastnej siete. Od tohto okamihu MIBA hrala powerplay, z ktorej pramenil gól na 1:3, autorom gólu bol Vlado Giertl, ktorý zužitkoval rýchle rozohratie štandartky Zehnala. Bystričanom sa už nepodarilo streliť gól a domáci postupne zvyšovali svoj náskok, posledný gól vsietili 3 sekundy pred koncom zo štandardnej situácie.

Už v piatok 2. decembra privíta MIBA nováčika súťaže FK Dragons Podolie. Príďte podporiť bystrických futsalistov v ich poslednom zápase v tomto kalendárnom roku.

Komentáre po zápase:

Lukáš Berec (hráč MIBA Banská Bystrica): Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, keď sme si vypracovali dve sľubné šance, ktoré však zostali nevyužité. Zápas sa lámal okolo 30. minúty, keď hosťujúci Zehnal trafil tyčku a z následného protiútoku domáci skórovali na 2:0. O niekoľko minút neskôr sme inkasovali tretí gól, po ktorom sme začali hrať powerplay. Z rýchle rozohratej štandardky sme znížili na 1:3. V ďalšom priebehu sa nám nepodarilo streliť gól, naopak súper postupne zvyšoval svoj náskok a posledný 6. gól strelil 3 sekundy pred koncom. Nás môžu mrzieť nepremenené šance, súper bol efektívnejší a zaslúžene zvíťazil.

Zdeno Hrehor (prezident Nového Mesta): Do novomestskej športovej haly pricestoval súper, ktorý sa v prvých dvoch kolách predstavil hlavne výbornou defenzívou. V úvode sa im to opäť darilo, až do 8.minúty svietil stav 0:0. Potom nám vyšiel signál a Doboš ľavačkou skóroval. Hostia stále úporne bránili, a tým pádom sa dostali vďaka našim chybám aj do nejakých prečíslení, Sevald ale všetko pochytal. V druhom polčase naordinoval tréner Paulíny trošku inú taktiku. Nechali sme súpera niečo vymyslieť v útočnej aktivite. Ich hra cez pivota im ale moc nevychádzala. Zápas sa lámal okolo 30.minúty, keď sme súperovi strelili gól na 3:0. V tomto momente sa tréner Bystrice rozhodol na hru powerplay, v ktorej nám strelili po rýchlo rozohranom priamom kope kontaktný gól, no potom sme skórovali iba my. V bráne nás podržal výborný Sevald, ktorý predvádzal neskutočné zákroky, cez Pala Šupku neprešla jedna krížna prihrávka. Vďaka patrí celému mužstvu, ktoré opäť ukázalo s akou odhodlanosťou a srdiečkom chce reprezentovať svoj klub.

Ostatné výsledky:

ŽFA Žirafa Žilina – Benfica Gemm Čadca 4:8 (1:4)
Góly: Michal Stalmašek, Pavol Kubovich, Erik Valášek, Libor Ďuratný – Roman Baláž 4, Ľubomír Trizuliak 3, Anton Jaroš
ŽK: Erik Valášek, Daniel Užák – Juraj Malík, Roman Baláž
50 divákov
Rozhodovali: Ján Ploštica, Milan Zacher

KSF DOXX Žilina – FK DRAGONS Podolie 5:3 (2:0)
Góly: Martin Štilla 3, Juraj Šutorka, Martin Volek – Rastislav Bobocký, Peter Miklovič, Ján Šimor
ŽK: Martin Směřička (Dragons)