Po neúspechoch v domácom súboji so Senicou a v pohárovom v Trenčíne chceli zverenci trénera Štefana Rusnáka bodovať v Myjave. Domáci hráči však mali špeciálnu motiváciu, na jar sa vôbec po prvýkrát predstavili pred vlastnými priaznivcami.

Spartak Myjava – FK Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:0)

Góly: 10. Duga, 41. Černáček, 52. Daniel – 47. Vajda, 87. Marinkovič. ŽK: Černáček, Duga – Boroš. Zápas sledovalo v Myjave 1424 divákov.

Zostava Spartak Myjava: Hruška – Častulín, Černáček, Jánošík, Kolár – Bílovský, Marček – Duga (77. Jastráb), Pekár, Daniel – Kuzma (63. Peňaška)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Kupec, Had, Vajda, Gálik – Kapor – Hric (46. Šovčík), Rejdovian (46. Snitka), Faško (75. Marinkovič), Willwéber – Polievka

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - Spartak Myjava - 26.07.2014 Banska BystricaOd úvodných minút bola aktívnejším tímom Myjava, ktorej tlak vyústil až do gólu. V desiatej minúte Denis Guga v sklze pretlačil loptu za Boroša, keď mu pred bránu prihral Pekár. Už o dve minúty musel hasiť požiar pohotovým obranným zákrokom Šimon Kupec, keď už domáci Kuzma stál zoči-voči bystrickému gólmanovi. Až v polovici prvého polčasu mal prácu aj myjavský brankár Hruška, keď mu vypadla po jednej zo štandardiek lopta, ale napokon to dopadlo pre Myjavu dobre. V druhej polovici prvého polčasu už Bystričania boli aktívnejší než tomu bolo v úvode stretnutia. V 27. minúte Polievka v sklze netrafil v dobrej šanci loptu, ale nebezpečnejšiu príležitosť mal o sedem minút neskôr Spartak. Kuzma v strede poľa obišiel súpera a našiel Pekára, no jeho delovka nemierila medzi tri žrde. V 41. minúte ten istý hráč zahrával rohový kop, ktorý doplachtil ku kapitánovi domácich Martinovi Černáčkovi, ktorý loptu spracoval hruďou vsietil pre Duklu veľmi nepríjemný gól do šatne. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:0.

FK Dukla - FK Senica, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Hneď na začiatku druhého dejstva, v 47. minúte neudržal bystrický priamy kop brankár Hruška a najlepšie sa zorientoval Patrik Vajda. Červeno-bieli tak výborne vstúpili do druhej polovice zápasu a rýchly kontaktný gól im dal veľké nádeje na bodový zisk. V 50. minúte sa im mohlo podariť vyrovnať, no Gabriel Snitka mieril z hranice šestnástky nad bránu. O dve minúty na to šokoval Bystričanov tretím gólom v ich sieti Erik Daniel. Ten namieril spoza hranice pokutového územia presne k vzdialenejšej tyči, Boroš nemal šancu. Napriek tomu sa vojaci nevzdávali a boli smerom dopredu aktívni. Napriek tomu si ďalšiu šancu pripísali spartakovci. Tesne pred uplynutím hodiny našiel Pekár na ľavej strane Kuzmu, ktorý to napokon skúsil po dvojitej zasekávačke ľavou nohou, ale netrafil priestor troch žrdí. Vzápätí ho napodobnil Daniel, ktorý sa pohral s obranou Bystrice, ale z hranice šestnástky minul. V 68. minúte už prišla tá práva príležitosť na zníženie, vznikol obrovský zmätok pred svätyňou Myjavy, z ktorého takmer profitoval Kapor. Vtedy stáli pri Myjavčanoch všetci svätí. V 82. minúte mohlo byť rozhodnuté, avšak Boroš skvelo zasiahol reflexívne nohou a navyše rýchlo zasiahol pred dobiedzajúcim Jastrabom. Na opačnej strane sa však podarilo znížiť na 3:2 Stefanovi Marinkovičovi. Jeho presnému zásahu predchádzal kvalitný center Vajdu a neúspešná hlavička Šovčíka. Vtedy bežala 87. minúta, na viac sa už zverenci trénera Štefana Rusnáka nezmohli a nepripísali si ani bod, čo je zlá správa, keďže Dukla bojuje o zotrvanie v najvyššej súťaži.

V sobotu 18. apríla je na programe horehronské derby, keď vojaci zavítajú do Podbrezovej. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16.30 hod.