Cez týždeň sa udiali v predstavenstve vojakov veľké zmeny. Z postu trénerov A tímu boli prepustení hlavný tréner Norbert Hrnčár a asistent Richard Hőger. Hneď na to ich nasledoval aj generálny manažér Tomáš Geist. V Myjave mal tak premiéru na lavičke Štefan Rusnák, doterajší kouč mládeže.

Spartak Myjava – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 17. Sládek (11m), 85. Pekár – 60. Mazan. ŽK: 62. Ciprys – 17. De Vito. Zápas v Myjave sledovalo 1083 divákov.

Zostava Spartak Myjava: Solnička – Beňo, Jánošík, Častulín, Kastelovič (74. Bruško) – Ciprys, Sládek (89. Duga), Pekár, Marček, Daniel (64. Kuzma) – Oršula

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Budinský – Savić, Adámik, De Vito, Vajda – Kupec, Dolný (77. Polievka), Ľupták, Neušel (46. Peňaška), Mazan – Šovčík (78. Seye)

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - Spartak Myjava - 26.07.2014 Banska BystricaUž v druhej minúte sa postaral o prvý vzruch v zápase Myjavčan Pekár spoločne so spoluhráčom Ciprysom. Pekár vyslal ideálnu prihrávku za obranu a Ciprys z mierneho uhla len tesne minul ľavú žrď. O šesť minút neskôr dali o sebe vedieť aj Bystričania, keď Savič našiel v blízkosti päťky Neušela, ktorý ani na dvakrát nevyzrel na gólmana Solničku. V 16-tej minúte sa snažil prekľučkovať pred Budinského Oršula, avšak pri jeho snahe padol v pokutovom území po zákroku de Vita a nasledovala penalta. Tú premenil presnou strelou k žrdi Peter Sládek a myjavský Spartak vyhrával. Hneď vzápätí ale mohol vyrovnať Dolný a následne aj niektorí z jeho spoluhráčov, ktorí číhali pred bránou Myjavy. Po Dolného strele a Solničkovom zákroku si však obrancovia Myjavy s touto ošemetnou situáciou poradili. Aj v druhej polovici prvej 45-minútovky bol aktívnejší domáci celok, po polhodine hry musel zasahovať Budinský po Danielovej strele. O nejaký moment neskôr bol opäť v permanencii bystrický brankár, keď musel likvidovať ďalekonosnú strelu Sládeka. Záver polčasu už nepriniesol vážnu príležitosť, obe mužstvá kopili chyby. Príkladom bola nepodarená Savičova malá domov, z ktorej takmer profitoval Oršula. Napokon sa ale šlo do šatní za stavu 0:1 z pohľadu Dukly.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - Spartak Myjava - 26.07.2014 Banska BystricaV úvode druhého dejstva, a vlastne v celom jeho priebehu, sa nekonal žiadny pohľadný futbal. Letargiu oboch tímov prerušil v 57. minúte nebezpečnou strelou Daniel, no mieril tesne vedľa. Presne po hodine hry zaviedol loptu do šestnástky Marek Šovčík, obtočil sa okolo brániaceho Častulína a pred bránou našiel nepokrytého Petra Mazana. Ten poľahky do odkrytej brány skóroval a vyrovnal na 1:1. Myjavčania boli v tejto fáze zápasu málo aktívny, aktivitou nehýrila ani Dukla, ale zaujala aspoň akcia z 67. minúty. Vajda sa po pravej strane predral až k hranici veľkého vápna, vzápätí našiel Dolného a ten z otočky minul svätyňu Solničku. O päť minút neskôr narobil jeden z domácich hráčov starosti Budinskému, ale ten si s jeho prízemnou strelou poradil. Budinský musel čítať hru aj v 82. minúte, kedy včasným vybehnutím prekazil črtajúcu sa šancu domácich. V 84. minúte sa zrodil brejk, ktorý zakončil strelou spoza šestnástky Peňaška, no mieril vysoko do nebies. A tak prišiel trest, potvrdilo sa staré známe nedáš – dostaneš. V 85-tej minúte predviedol Štefan Pekár pekný prienik po pravej strane a prekonal vybiehajúceho Budinského. Myjava sa po prvej strele na bránu v druhom polčase dostali do vedenia 2:1. Neskôr ešte prišla snaha vojakov o to niečo urobiť s výsledkom, avšak Polievkov volej a ani následná dorážka vyrovnanie nepriniesla. V posledných minútach zápasu už kopaničiari kontrolovali hru, navyše Pekár sa rútil osamotený na Budinského, no tutovku nepremenil. To ho nemuselo mrzieť, pretože Myjava aj vďaka svojej efektivite v zakončení zdolala Banskú Bystricu 2:1.

Už v piatok 24. októbra privíta Dukla v rámci predohrávky 15. kola FO ŽP Šport Podbrezovú. Úvodný výkop je naplánovaný na 18.30 hod.