V prvom kole nového ročníka Fortuna ligy cestovali futbalisti Banskej Bystrice do Košíc. Tam ich čakali domáci hráči MFK, minuloroční víťazi Slovnaft Cupu. Zverenci českého trénera Látala boli pred týmto stretnutím miernym favoritom, no hostia nechceli pustiť kožu zadarmo.

MFK Košice – Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly: 47. Skvašík – 41. Vajda, 43. Střihavka. Zápas sledovalo v Košiciach 1652 divákov.

Zostava MFK Košice: Tofiloski – Kavka (79. Šinglár), Bašista (46. Pačinda), Ostojič – Bukata, Korijkov – Viazanko, Skvašík (82. Djordjevič), Sekulič – Redžič, Novák

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, De Vito, Savič – Rejdovian, Ľupták, Peňaška – Šumský (90.+ Polievka), Faško (67. Šovčík), Kupec – Střihavka

Futbal - FC Spartak Trnava  - FK Dukla Banska Bystrica, 10.05.2014, TrnavaPrvá vážna situácia nastala v tretej minúte, keď prepadla obrana Dukly. Ján Novák ľahko obišiel zle vybiehajúceho brankára Boroša, avšak napokon sa dostal do veľkého uhla, odkiaľ už nenamieril presne. Po vyše štvrťhodine hry sa ocitol v strede pokutového územia domáci Martin Bukata, ktorého pokus letel nad brvno. Ten istý hráč sa o chvíľu neskôr prezentoval peknou individuálnou akciou. Na hranici šestnástky si zasekol súpera a pravú žrď minul len o pár centimetrov. Košice hýrili aktivitou a do tretice bol v permanencii aktívny Bukata, ktorý našiel v blízkosti brány Ostojiča. Ten trafil zblízka len do Boroša. Menej výrazní Bystričania udreli v 41. minúte po rohovom kope. Pohotovo zakončil Patrik Vajda, Tofiloski nemal šancu. Najtesnejší náskok dokázal prekvapujúco ešte do polčasovej prestávky zveľadiť David Střihavka, ktorý ťažil z chyby žlto-modrej obrany a takisto z neistého počínania košického brankára Tofiloskeho. Strelou do prázdnej brány uštedril Střihavka Košičanom lekciu z efektivity. Bystrica v závere prvého polčasu vyťažila z minima maximum a do šatní šla s dvojgólovým náskokom.

Futbal - FC Spartak Trnava  - FK Dukla Banska Bystrica, 10.05.2014, TrnavaÚvod druhého polčasu priniesol dva rohové kopy víťaza Slovnaft Cupu z minulej sezóny. Po tom druhom sa dokázal presadiť prudkou strelou Jozef Skvašík a znížil na 1:2. Košice vďaka rýchlemu presnému zásahu mali dostatok času na zvrátenie nepriaznivého stavu. Na druhej strane ale pohrozil v 54-tej minúte Branislav Ľupták, ktorého strelecký pokus z hranice šestnástky mieril tesne nad bránu. Následne prišli krušné chvíle pre brániacich sa vojakov. Najprv hlavičkoval v dobrej pozícii Redžič, následne musel hasiť požiar brániaci Patrik Vajda, proti ktorému sa rútili štyria košickí hráči. V 64-tej minúte dokazoval neutíchajúcu snahu Košíc o vyrovnanie Ján Novák, ale aj s jeho pokusom si Borošove rukavice poradili. Ďalšie momenty patrili domácemu tímu, ktorý si vytvoril tlak, no na väčšiu príležitosť sa čakalo veľmi dlho. Banskobystrický celok odolával a jediné čo súperovi dovolil, bola ďalekonosná nepresná strela Bukatu z 82. minúty a v 86-tej minúte pokus Redžiča, ktorý bol zblokovaný. Na opačnej strane mohol definitívne rozhodnúť Marek Šovčík rútiaci sa na gólmana Tofiloskeho. Ten ale skvelo vybehol a stále tak držal nádeje svojho tímu na vyrovnanie. Dukla si svoj náskok už udržala. Vďaka výborne zvládnutému záveru prvého polčasu a následnej dobrej defenzívnej hre v druhom polčase si odnáša z východnej metropoly tri body.