V záverečnom stretnutí 8. kola Fortuna ligy cestovali futbalisti Banskej Bystrice na pôdu majstrovského Slovanu. Tam sa im dlhodobo nedarí a práve v tomto stretnutí chceli túto nepriaznivú bilanciu konečne ukončiť.

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 6. Soumah, 30. Štefánik, 83. Halenár – 3. Střihavka, ŽK: 90.+ Kolčák – 26. Savič, 77. Banovič. Zápas sledovalo v Bratislave 1288 divákov.

Zostava ŠK Slovan Bratislava: D. Perniš – Čikoš, Gorosito, Niňaj, Jablonský – S. Štefánik (57. K. Meszáros), Grendel, Halenár, Soumah (85. Kolčák) – Fořt (76. Vittek), Peltier

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: P. Boroš – Banovič, De Vito, P. Vajda (68. Kupec), Savič – Šumský (65. Faško), B. Ľupták, P. Lipták, J. Dolný (75. Šovčík) – Střihavka, Peňaška

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs. MSK Zilina - 09.08.2014 Banska BystricaKto očakával nudný a nezáživný duel, bol na omyle. Prítomní diváci sa prvého gólu dočkali už v 3. minúte. Dukla vyrazila na rýchly protiútok po pravej strane, loptu potiahol do šestnástky Ľupták a prízemným centrom našiel osamoteného Střihavku, pre ktorého už nebolo problém skórovať – 0:1. Hostia sa však z vedenia neradovali dlho, pretože už o necelých 180 sekúnd vyrovnal po krásnej prihrávke Štefánika do otvorenej obrany vojakov Soumah a bolo vyrovnané. V priebehu nasledujúcich minút mal viac z hry domáci favorit. Veľkú šancu najprv spálil Pavel Fořt, keď Soumah využil pošmyknutie Banoviča a vyslal českého útočníka do nájazdu na Boroša. Ten však zoči – voči banskobystrickému brankárovi neuspel. V 30. minúte však uspela po ďalšej prihrávke agilného Soumaha letná posila Samuel Štefánik a poslal Slovan do vedenia. V prvom polčase sa stav už nezmenil a do šatní odchádzali spokojnejší zverenci Františka Straku.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs. MSK Zilina - 09.08.2014 Banska BystricaV druhom dejstve sa najprv zaskvel hosťujúci gólman, ktorý bravúrne zneškodnil priamy kop Halenára. Slovan mal naďalej prevahu, ale tretí gól mu nebol súdený. Z ničoho nič však mohla udrieť Dukla, keď výbornú prihrávku medzi obrancov domácich nevyužil Šovčík. Ďalšiu veľkú šancu na vyrovnanie spálil Střihavka, ktorý z uhla neprestrelil Perniša. Pravidlo nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 83. minúte, keď najprv Boroš vychytal Soumaha a Halenára, no druhý menovaný sa dostal k odrazenej lopte a na tretí pokus prepálil hosťujúceho brankára a uzatvoril tak skóre stretnutia na 3:1. Dukla tak nepriaznivú bilanciu na Pasienkoch nepretrhla a pripísala si na svoje konto druhú prehru v sezóne.

Ďalší duel absolvujú vojaci po reprezentačnej prestávke až v sobotu 13. septembra, keď pod Urpín zavíta AS Trenčín. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.