V predohrávke 6. kola Fortuna ligy zavítali futbalisti Banskej Bystrice na trávnik Zlatých Moraviec. Duklu delili od Vionu iba dva body, čiže v prípade víťazstva mohli svojho súpera v tabuľke predbehnúť.

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 32. Orávik (z 11 m) – 37. Střihavka. ŽK: Sabo, Pavelka – Lipták. ČK: 87. Pavelka (ViOn) po druhej ŽK. Zápas sledovalo v Zlatých Moravciach 1200 divákov.

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Pavlenda, Nikolič, Štrbák, Chren – Orávik (46. Pilát), Sabo, Ďuričič, Charizopulos (64. Pavelka)- Ďurica (80. Sukisa) – Valenta

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, de Vito, Banovič (90. Šovčík) – Ľupták, Lipták – Šumský (86. Balko), Dolný (58. Wojnar), Savič – Peňaška, Střihavka

Futbal - ZP Sport Podbrezova - FK Dukla Banska Bystrica - 02.08.2014 PodbrezovaV úvodnej štvrťhodine hry bol aktívnejším tímom domáci ViOn. Zo svojej hernej prevahy si ale vytvorili len náznaky príležitostí. V 11. minúte sa vytvoril prvý rozruch pred bránou Bystričanov, no Valenta z neho nevyťažil nič, vďaka dobrej defenzívnej práci červeno-bielych. O dve minúty napodobnil spoluhráča nikým nestrážený Márius Charizopulos, keď po centri Ďuricu nedokázal ani na dvakrát zakončiť. Následne sa už začala dostávať častejšie k držaniu lopty aj Dukla, ale útočiť sa jej veľmi nechcelo. Naopak Zlatomoravčania sa aspoň snažili smerom dopredu niečo vymyslieť, ale aj im chýbala úspešnosť vo finálnej fáze. Dôkazom toho bola akcia Martina Chrena, ktorý našiel vo vnútri šestnástky Petra Ďuricu. Ten pred bystrickou svätyňou hľadal spoluhráča, no jeho prihrávku zblokovali obrancovia Dukly na rohový kop. Hluché minúty prerušil v 31. minúte hvizd rozhodcu, ktorý avizoval faul na domáceho Ďuricu a pokutový kop pre ViOn. Nedovoleným spôsobom sa previnil brániaci Peter Lipták a bol zaň potrestaný žltou kartou. Nariadenú jedenástku zahral Peter Orávik, Boroš sa hodil intuitívne do ľavej strany, ale Orávik upratal loptu s prehľadom do stredu brány a poslal zaslúžene Moravce do vedenia. Od tohto momentu sa zmenil obraz hry, na ihrisku sa začalo viac iskriť. Najprv domáci Ďurica nastrelil húštinu brániacich tiel Bystričanov a Boroš nemusel zasahovať. V 36-tej minúte konečne prišla prvá poriadna šanca tímu zo stredu Slovenska. Branislav Ľupták si poradil na pravom krídle s tromi protihráčmi a následne vyslal prízemnú strelu na brankára Kováča. Ten ju vyrazil do tyče. O minútu zahrávali nabudení Banskobystričania rohový kop. Z neho profitoval David Střihavka, ktorého nie príliš dôrazná hlavička napokon znamenala vyrovnanie na 1:1. Do polčasovej prestávky už tempo hry ustalo a do kabín sa šlo za nerozhodného stavu.

Futbal - ZP Sport Podbrezova - FK Dukla Banska Bystrica - 02.08.2014 PodbrezovaV úvode druhej 45-minútovky, a prakticky v celom druhom polčase, sa opakovalo dianie z úvodu zápasu. Tisícdvesto prítomných divákov v Zlatých Moravciach si asi neprišlo na svoje, príležitosti sa rodili len zriedkavo. Vojaci spoľahlivo bránili v zadných radoch a spoliehali sa na brejky, ViOn sa márne snažil niečo vymyslieť smerom dopredu a ohroziť ich bránu. Prvé aké také vzrušenie priniesla až 67-minúta, v ktorej hosťujúci Petr Wojnar rozvlnil sieť, ale len z bočnej strany. O šesť minút sa rútil na Boroša aktívny Ďurica, ale v poslednej chvíli ho odzbrojil obranca Patrik Vajda a uhasil vznikajúci požiar. To však bolo od jednej či druhej strany na dlhší čas všetko. V závere sa hra kúskovala čoraz častejšie, pretože dochádzalo k množstvu osobných súbojov. V 83. minúte sa ocitol v náznaku šance Elvis Sukisa, ale Boroš pred ním uchmatol loptu, keď už niekoľkýkrát v zápase správne prečítal hru. V 84. a 88. minúte sa v nie príliš dobrom svetle ukázal domáci futbalista Pavelka, ktorý v dvoch súbojoch trafil lakťom do tváre Patrika Banoviča. Po druhom strete spôsobil Banovičovi tržné zranenie a po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko. V 90-tej minúte zaujal protiútok Dukly, na ktorého začiatku bol nedávno striedajúci Marek Šovčík. Na pravom krídle sa dokázal uvoľniť a na zadnej žrdi našiel voľného Balka, no ten namiesto strely volil prihrávku a napokon z toho nebolo nič. ViOn sa aj napriek početnej nevýhode tlačil dopredu. V poslednej štvrtej nadstavenej minúte mohol spasiť domáci tím Patrik Sabo. Jeho nebezpečnú strelu dokázal zblokovať na rohový kop Lipták, ktorý aspoň čiastočne odčinil pokutový kop, ktorý zapríčinil v 31. minúte. Ani po Sabovej šanci sa skóre 1:1 nezmenilo. Pre Duklu to znamená už štvrtú deľbu bodov v sezóne, čo z nej robí remízového kráľa, respektíve kráľovnú.

V sobotu 23. augusta sa predstavia hráči Banskej Bystrice pod Urpínom. Na Štiavničkách privítajú súpera z Dunajskej Stredy. Úvodný výkop je naplánovaný na 19.00 hod.