Banskobystrickí futbalisti cestovali pod Zobor v úlohe favorita. Tú ale na pôde posledného celku súťaže nedokázali potvrdiť.

FC Nitra – Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 11. Bagi, 49. Cleber Nascimento. ŽK: 61. Boszorád, 90. Šimončič – 34. Savič, 55. Turňa, ČK: 89. Turňa. Zápas v Nitre sledovalo 536 divákov.

Zostava FC Nitra: Perniš – Kolbas, Kostelný, Šimončič, Hála – Bagi, Kotrík (90.+1 Urblík) – Boszorád, Turčák, Cleber – Ševčík (82. Vestenický).

Zostava Dukly Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Teixeira, Slančík (87. Šovčík) – Ľupták, Savič (56. Peňaška) – Turňa, Marcin (46. Chrien), Považanec – Jurčo.

Dukla-Nitra_26Futbalisti Banskej Bystrice cestovali do Nitry v úlohe favorita, lenže už v desiatej minúte prehrávali. Domáci najskôr opečiatkovali žrď Borošovej brány a potom Tomáš Bagi posunul loptu za gólmana hostí. Aj ďalšie minúty patrili najmä Nitre, ktorá sa viackrát vďaka Nascimentovi dostala do nebezpečných príležitostí. Zaujímavosťou zápasu bolo, že fanúšikovia domácich aj hostí sa zapojili do prekrikovania skandujúceho meno jedného z kandidátov na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Až zhruba v polovici prvého polčasu zapli na plné obrátky aj hráči Dukly, vytvorili si prevahu, no ich hru sprevádzali nepresné prihrávky.

Hneď v 50. minúte druhého polčasu si Boroša doslova vychutnal Cleber Silva Nascimento a bolo 2:0. Dukla nabrala plné obrátky znova až v polovici polčasu. Perniša v 67. minúte strelou z diaľky natiahol Michal Peňaška. V 80. minúte nevyužil ďalšiu z príležitostí Pavol Jurčo. Navyše, Nitra bažiaca po len druhom víťazstve v sezóne, už dokázala aj vlastnou snahou ustáť ďalší priebeh hry. Zvlášť, keď v závere videl druhú žltú kartu a následne červenú od rozhodcu Trutza krídelný hráč Dukly Matúš Turňa.

Posledný zápas jesene čaká Duklu v sobotu 30. novembra o 14.30 h na Štiavničkách proti Trnave.