V 47. kole Tipsport ligy cestovali barani do hlavného mesta Maďarska. Papierovým favoritom boli Banskobystričania, ktorí dokázali pokoriť MAC v troch zo štyroch zápasov. O nedelení troch bodov však rozhodla opäť bojovnosť baranov v záverečnej tretine.

Úvod zápasu sprevádzala vysoká aktivita oboch celkov. Barani sa mohli ujať vedenia v 3. minúte, ale v samostatnom nájazde Koper proti Rajnovi neuspel. V zápale hry prišli aj prvé vylúčenia. Barani sa v 13. minúte dostali do početnej nevýhody, v ktorej sa mohli dostať do vedenia po prečíslení 3 na 1. Vylúčenia však ani jedna strana nedokázala využiť a prvá dvadsaťminútovka tak skončila bez otváracieho gólu.

V druhom dejstve však už oba celky pretrhli streleckú smolu. Vedenia sa v 23. minúte ujali barani, keď Bartánus peknou strelou pod brvno otvoril strelecký účet hostí. Odpoveď na úvodný gól však na seba nenechala čakať dlho a Budapešť o tri minúty z hokejky Bodóa vyrovnala. Góly oba celky nabudili a Banskobystričanov mohol opäť do vedenia poslať Faille, ktorého strela trafila iba brvno. Domáci však v druhej polovici tretiny dokázali odskočiť o dva góly, keď najprv zvyšoval Nagy a v 35. minúte upravil Klempa na 3:1.

Barani tak do poslednej dvadsaťminútovky nastupovali s dvojgólovým mankom, ktoré museli rýchlo dohnať. Hostia sa tlačili viac do koncovky a Budapešti tak ostali len nebezpečné brejky. V 47. minúte Gabor spálil dobrú príležitosť, ale Southorn o minútu neskôr už znižoval na 3:2. Nervozita na domácej strane vyústila do vylúčenia, ktoré barani zásluhou Ďatelinku využili a zmazali dvojgólový náskok domácich. Nabudení Banskobystričania pokračovali v dobre rozohratej hre a v 54. minúte už viedli 4:3 po góle Failleho. Obrat baranov v tretej tretine už domáci nezvrátili a Banskobystričania si domov berú všetky tri body.

Tipsport liga – 47. kolo – Budapešť

MAC Budapešť vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)

Góly: 26. Bodó (Dansereau), 33. K. Nagy (Macaulay), 35. Klempa (Negrin) – 23. Bartánus (Róth), 48. Southorn (Marshall), 52. Ďatelinka (Koper, Southorn), 54. Faille (tr. striel.). Zápas sledovalo 650 divákov.

Zostava MAC Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa – Szabad

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Marshall, Southorn, Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Majerík, Biro – Asselin, Faille, Selleck – Sýkora, Higgs, Bartánus – Róth, Koper, Gabor – Kabáč, Giertl, Török

V ďalšom kole pocestujú barani na ľad Liptovského Mikuláša, kde v nedeľu 20. januára o 15.00 hod odohrajú ďalší zápas.