Banskobystrickí hokejisti zavítali v 41. kole Tipsport extraligy na ľad vicemajstra z Košíc. Hostia z posledných piatich zápasov až trikrát ťahali za kratší koniec a táto štatistika sa mala potvrdiť aj na ľade Steel arény.

HC Košice – HC‘05 Banská Bystrica 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)

Góly: 24. Sojčík, 39. T. Marcinko – 24. Rosandič, 26. R. Konečný, 28. M. Hudec, 38. Lamper
Zápas sledovalo v Košiciach 3297 divákov.

Zostava HC Košice: Riečický – Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Černák – M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš – R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, T. Hrnka, Bicek – Jokeľ, Češík, Skalický

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Bambúch – M. Hudec, White, R. Konečný – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Lunter – Kadura, R. Gašpar, Bendík

HC Kosice - HC '05 Banská Bystrica, 28.12.2012Prvá tretina priniesla len málo vzruchu a gólových akcií. Prvý vážnejší strelecký pokus prišiel z hokejok domácich, keď si s Jenčíkovou strelou bez problémov poradil Košarišťan. V 7. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Spilar. Tomu však v najnevhodnejšej chvíli ušiel puk z čepele hokejky. Barani pohrozili až mladíkom Lunterom, ktorý zamestnal brankára Riečického v oslabení.

Všetko podstatné sa odohralo v prostrednej časti hry. V 24. minúte sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Najskôr Jenčík nepremenil svoj dravý prienik aby o pár sekúnd na to prekvapivou strelou pomedzi betóny domáceho gólmana otvoril skóre Rosandič. Hostia sa však dlho neradovali. V tej istej minúte oceliari vyrovnali zásluhou Sojčíka. To však nebolo z ďaleka všetko. Už o 120 sekúnd sa do vedenia opäť dostali Banskobystričania. Patrick White sa obtočil okolo svätyne domácich a vytvoril šancu Konečnému, pre ktorého už nebolo problém skórovať. Ďalší úder pre vicemajstra prišiel z hokejky Hudeca, ktorý v 28. minúte zvyšoval už na 3:1 pre hostí. Baranom po tomto zásahu akoby narástli krídla. Gašparovu veľkú príležitosť ešte zmaril brankár Riečický, ten bol však už prikrátky na strelu Lampera – 1:4. Zverenci trénera Antona Tomka však ešte zdramatizovali priebeh, keď minútu pred koncom druhej tretiny skóroval Tomáš Marcinko.

Posledná dvadsaťminútovka sa niesla vo veľkej snahe domácich zvrátiť duel. Košarišťan si však s pokusmi Biceka i Spilara poradil. Keď ani svoju druhú tutovku Bicek nepremenil, o osude stretnutia bolo rozhodnuté. Oceliarom nepomohla ani záverečná hra bez brankára. Bystričania sa tak po dvoch prehrách mohli opäť radovať. Z východného Slovenska si odvážajú všetky body po výsledku 4:2.

V 42. kole Tipsport extraligy privítajú barani v domácom stretnutí hokejistov Nitry. Zápas sa odohrá už v utorok 21. januára. Úvodné buly je naplánované na 17:00.