Quantcast

Po zápase s Trenčínom, s ktorým naši hokejisti zvíťazili vysoko 8:0, cestovali v rámci 16. kola na ľad poslednej Skalice. Domáci ťahali šnúru dvoch výhier v rade a natiahnuť ju chceli aj proti papierovému favoritovi.

HK 36 Skalica – HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 22. Brendl (Novák), 37. Komínek (Školiak, Brendl), 45. Novák (Klíma, Jass), 60. Brodek – 7. Loskot (Rosandič, Šmach), 12. Lunter (Handzuš, Hudec). Zápas sledovalo v Skalici 841 divákov.

HK 36 Skalica: Romančík – Ďurák, Polata, Opálek, Novák, Barák, Zukal – Pašek, Školiak, Studenič – L. Klíma, Brendl, Komínek – Bezúch, Brodek, Mickevics – Korytko, Lantoš, Rožník

HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Jankovič, Rosandič, Gründling, Petran, Handlovský – Gillies, Galamboš, Majdan – Mikula, Kytnár, Loskot – Lunter, Handzuš, Hudec – Matoušek, Zigo, Lamper

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK 36 Skalica - 27.09.2015 - Banska BystricaÚvod duelu sa niesol vo svižnom tempe. Obidve mužstvá sa snažili útočiť a streliť úvodný gól stretnutia. Ten ako prvý strelili hostia, keď sa v 7. minúte presadil od modrej čiary Marek Loskot. V polovici prvej dvadsaťminútovky ale mohlo byť vyrovnané. To by ale Skaličania museli zakončiť skôr, ako domáci Studenič posunul bránu baranov. O pár minút prišiel ďalší gól, na smolu domácich divákov opäť v Romančíkovej sieti. Po peknej akcii formácie Lunter – Handzuš – Hudec sa presadil prvý menovaný a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia.

Domácim sa podarilo znížiť na začiatku prostrednej časti, keď v 22. minúte  Pavel Brendl strelou švihom prepálil Bacashihuu – 1:2. V dvadsiatej siedmej minúte mali dobrú šancu na skórovanie Skaličania, ale Brendl len tesne minul hosťujúcu svätyňu. Záhorákom sa ale podarilo do záveru druhej tretiny vyrovnať. V 37. minúte využil presilovú hru Tomáš Komínek a začínalo sa odznovu.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK 36 Skalica - 27.09.2015 - Banska BystricaPrišla 44. minúta a zbytočné vylúčenie Banskobystričana Mikulu. V presilovke sa dostal k puku Novák a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:2. Domáci sa tak dostali prvýkrát v stretnutí do vedenia. To ale nemuselo trvať dlho, pretože o necelých 60 sekúnd mohol vyrovnať Handzuš. Zverenci trénera Vladimíra Országha sa v posledných minútach snažili vytvoriť tlak a duel minimálne vyrovnať, no v bránke domácich stál pozorný Romančík. Hosťom navyše nepomohla ani hra bez brankára. Dvadsaťjeden sekúnd pred koncom spečatil výhru Skalice do prázdnej brány Brodek. Barani tak nenadviazali na výborný výkon proti Trenčínu a na Záhorí prehrali 2:4.

O reparát sa budú môcť Bystričania postarať v piatok 30. októbra, keď pocestujú na ľad Žiliny. Začiatok zápasu je stanovený na 17.00 hod.