Papierovým favoritom stredoslovenského derby medzi Žilinou a Banskou Bystricou boli hokejisti HC’05. Hladký priebeh duelu sa však neočakával, o to viac prekvapil výsledok duelu.

MsHK DOXXbet Žilina – HC‘05 Banská Bystrica 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

HC '05 Banska Bystrica - MsHK Zilina, Banská Bystrica, 29.10.2013Góly: 3. Kafka (Bambúch, Saracino), 21. Kadura, 27. Bambúch (Saracino, Handlovský), 50. Lunter (R. Macík, Macháček), 57. Zigo (R. Macík, Lunter), 59. Kadura (M. Hudec, Rosandič)

Žilina: Mikoláš – Ostrčil, Leško, Niník, M. Šterbák, Bajaník, Rúfus – D. Buc, Klouda, R. Tomas – Valášek, Kalla, T. Varga – Drevenák, Linet, Macejka

Banská Bystrica: Kalemba – Bambúch, Saracino, Macháček, Rosandič, Styk, Zošiak, Meland – Kafka, White, Handlovský – M. Hudec, Heizer, Kadura – R. Macík, Zigo, Lunter – D. Hegyi, Matúš Chovan, Dolník

Banskobystričania prekvapili súpera hneď v úvode a ujali sa zásluhou Kafku vedenia už v 3. minúte v hre štyria na štyroch. Následne mohol zvýšiť vedenie Lunter, ale domáci obranca v poslednej chvíli zasiahol a nedovolil banskobystrickému hokejistovi umiestniť puk do brány. Na ľade sa často vylučovalo, najprv sa Bystričania bránili v oslabení, domácim sa však nepodarilo vypracovať si väčší tlak. V druhej polovici tretiny mali možnosť presilovky aj hokejisti HC’05, ktorí sa dostali do niekoľkých dobrých gólových situácií, no domáci brankár Mikoláš im v tom dobre bránil.

K zvýšeniu na 2:0 došlo hneď v prvých sekundách druhej tretiny. Domáci hráč urobil chybu v rozohrávke, puk zachytil Kadura a brankárovi nedal šancu. Tlak Banskobystričanov sa stupňoval a o tri minúty mohol skórovať Handlovský. V 26. minúte hralo HC’05 presilovku, Bambúch pred bránou dobre tečoval strelu Saracina a puk skončil v sieti. Domáci pôsobili porazeneckým pojmom a do konca tretiny sa hostia dostali ešte niekoľkokrát do dobrých šancí, stav sa už ale nezmenil.

Dominancia „baranov“ vyústila v poslednej časti hry. Domáci tentoraz zachytili úvod stretnutia, ale nedarilo sa im vsietiť kontaktný gól. Naopak, na 4:0 zvýšil v 50. minúte Lunter. Žilinčania dostali poslednú šancu skórovať v 53. minúte, ale ani túto presilovku nevyužili. V 57. minúte zvyšoval na hrozivých 5:0 pre Žilinu Zigo. To už boli domáci zrelí na uterák, ich rezignáciu podčiarkol gól Dominika Kaduru minútu a pol pred koncom. Banskobystričania deklasovali Žilinu tenisovým „kanárom“ 6:0.