V rámci programu 45. kola Tipsport extraligy zavítali pod Urpín hokejisti Dukly Trenčín, ktorí bojujú o účasť v play-off. Papierové predpoklady pred súbojom favorizovali domáce HC´05, v ktorom po troch víťazstvách z posledných štyroch duelov vládne výsledková pohoda.

HC‘05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Góly: 6. Handlovský, 8. Róth, 23. White, 29. White, 59. Kafka – 14. O. Mikula, 35. Troliga, 42. Róbert Petrovický. Zápas sledovalo 1487 divákov.

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Gachulinec, Bambúch, Predajniansky, Rosandič – Lunter, White, M. Hudec – Handlovský, Heizer, Kafka – Lamper, Zigo, Kadura – Róth, R. Gašpar, Dolník

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, Banska Bystrica, 31.1.2014Zostava Dukla Trenčín: A. Nagy – Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, Ryzák, E. Bednár – O. Mikula, Róbert Petrovický, M. Toman – Šišovský, Troliga, Kútny – D. Hudec, T. Klíma, Koyš – T. Lipták, O. Rusnák, Šimíč

Prvý gól zápasu padol po šiestich minútach hry. Američan James Martin v službách domácich vystrelil od modrej čiary, následne sa odrazený puk dostal k Lukášovi Handlovskému, ktorý ho dopravil do trenčianskej bránky. O necelé dve minúty viedli Banskobystričania už rozdielom dvoch gólov, keď individuálnu akciu Gašpara gólovo zužitkoval dorážajúci Róth. V 14. minúte zdvihli prvýkrát ruky nad hlavy Trenčania, ich radosť však musel pre údajnú hru vysokou hokejkou zo strany strelca Mikulu hlavný arbiter odobriť až po konzultácii s videorozhodcom.

Druhá tretina začala zostra a to trestným strieľaním po faule na Handlovského. Kanonier domácich však v súboji tvárou v tvár s gólmanom Nagyom neuspel. Jeho spoluhráč Patrick White o minútu už ale áno a po spolupráci s Lunterom navrátil baranom dvojgólové vedenie. Americký útočník potvrdil skvelú hernú fazónu, keď v 29. minúte po skrumáži pred hosťujúcou svätyňou pridal svoj druhý gól v tomto stretnutí. Následne v 30. minúte zahodil ďalší samostatný nájazd na Nagya Handlovský. Dukla potom nevyužila príležitosť dvojminútovej presilovky piatich proti trom, ale v čase, keď na trestnej lavici sedel ešte Lamper, tečoval pred Kalembom Bobčekovu strelu Troliga a znížil na 2:4.

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, Banska Bystrica, 31.1.2014V úvode posledného dejstva vlial vojakom do žíl nádej na bodový zisk kontaktným gólom Róbert Petrovický, ktorý z veľkého uhla prekvapil brankára domácich. Keďže do záverečných minút nevyužili dobré príležitosti na skórovanie Heizer a Lunter, definitívnu bodku za týmto atraktívnym duelom dal až sedemdesiat sekúnd pred sirénou Petr Kafka do opustenej brány Dukly.

Ďalšie stretnutie odohrajú barani už túto nedeľu, keď na domácom ľade privítajú Piešťany. Duel sa začína o 16.30 h.