Najväčším lákadlom programu 24. kola Tipsport extraligy bol súboj vicemajstra z Nitry s Banskou Bystricou, ktorá v riadnom hracom čase neokúsila trpkosť porážky už jedenásť zápasov v rade. Corgoňov zdobila v posledných dueloch  taktiež víťazná forma, preto sa v dueli tabuľkových susedov dal očakávať vyrovnaný boj bez jasného favorita.

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 7. Štefanka (Tománek, L. Novák), 11. Štefanka (L. Novák, Mráz), 27. J. Ručkay, 48. L. Novák (Štefanka, Mráz), 54. Slovák (M. Novák) – 22. Lamper (Bendík, Preisinger), 54. M. Hudec (Biro). Zápas sledovalo v Nitre 2370 divákov.

Zostava HK Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Nádašdi, M. Novák, Bednár, Milo, Mezei, Kuzma – Mráz, Lelkeš, L. Novák – J. Ručkay, Slovák, H. Ručkay – Tománek, Štefanka, Pupák – Piačka, Bajtek, König

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Wiikman – Jaborník, Bambúch, Čížek, Rosandič, Gachulinec, Biro, Cunik – L. Hudáček, P. White, M. Hudec – Kafka, Kytnár, Handlovský – Bendík, Preisinger, Lamper – Róth, Zigo, Kadura

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaV úvode prvej tretine síce Banskobystričania prečkali presilovú hru Nitranov, ktorá nasledovala po faule Kytnára, no okamžite po jeho návrate na ľad adresoval Tománek z pravej strany presný puk do Wiikmanovho bránkoviska, kde ho do siete pohodlne upratal Štefanka. V jedenástej minúte hrali domáci v početnej výhode opäť. Tečovaná strela Mezeia ešte v banskobystrickej sieti neskončila, no o minútu neskôr sa puk z hokejky Nováka odrazil k osamotenému Štefankovi, ktorý ho po druhý raz v stretnutí dorazil do odkrytej hosťujúcej svätyne. V druhej polovici úvodného dejstva barani zvýšili útočnú aktivitu, ich snaha však gólové ovocie nepriniesla, aj keď Gachulincovo tečované nahodenie zo sedemnástej minúty preverilo pozornosť Lakosila v bránke domácich.

Na začiatku prostrednej časti hry sa medzi troma obrancami súpera predral Lamper, ktorý strelou švihom prekonal nitrianskeho gólmana a znížil na 1:2. Vzápätí hostia pritlačili domácich, a hoci vyrovnávajúci gól visel na vlásku, boli to práve corgoňi, kto sa radoval z ďalšieho úspešného zásahu. V dvadsiatej siedmej minúte zakončil dravý protiútok hráčov v modrých dresoch Jakub Ručkay. Odpoveď Banskej Bystrice mohla prísť takmer okamžite z hokejky Rosandiča a po ňom aj Ziga, obaja menovaní však stroskotali na dobre chytajúcom Lakosilovi. Atraktívny a miestami tvrdý hokej pokračoval až do druhej sirény, po ktorej sa šlo do šatní za stavu 3:1 pre domácich.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaPo tridsiatich sekundách tretej tretiny mohlo byť o víťazovi zápasu rozhodnuté, pretože štvrtý gól Nitry mal na hokejke Mráz. Osamotený pred Wiikmanom ale mieril vedľa. Čo sa nepodarilo jemu, dokázal v 48. minúte po ukážkovo zvládnutom prečíslení a prihrávke Štefanku Novák. O niekoľko sekúnd neskôr sa z bránky baranov musel porúčať Wiikman, ktorý si pri jednej z akcií domáceho tímu poškodil výstroj. Ani jeho nástupca v bránke baranov Unice si však neudržal čistý štít, pretože v 54. minúte ho po individuálnej akcii prekonal Slovák. Do skončenia duelu sa Banskej Bystrici podarilo už iba zmierniť nepriaznivé skóre zásluhou Hudecovej dorážky na 2:5. Zápasom v Nitre tak skončila skvelá séria baranov, ktorí doposiaľ v riadnom hracom čase neprehrali jedenásť duelov v rade.

Vo štvrtok 20. novembra sa hokejisti Banskej Bystrice predstavia na domácom ľade, keď privítajú hráčov Skalice. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.