Quantcast

Basketbalistky UMB vycestovali v rámci 4. kola extraligy žien do Košíc, kde nastúpili proti favorizovaným Young Angels. Hosťujúce hráčky ešte v úvode zápasu držali krok s Košičankami, no tie postupne počas duelu bodovo súperkám bodovo odskočili a jasne zvíťazili.

V stretnutí bola najvyrovnanejšia úvodná štvrtina, v ktorej hráčky UMB dobre bránili a po desiatich minútach strácali na favoritky len 7 bodov. Druhá štvrtina bola najbodovejšia z oboch strán a na jej konci mali Košičanky už výrazný náskok. Hosťujúce hráčky nestíhali s Young Angels najmä v druhom polčase, v ktorom zaznamenali len 13 bodov.

Košice naopak jasne dominovali, o čom svedčí prekonaná 90-bodová hranica na ich konte. Oprieť sa mohli najmä o trio Plavnická-Virasztóová-Dulovičová, keď všetky tri hráčky prekonali 10-bodovú hranicu. Z tímu UMB bola v ofenzíve najaktívnejšia Katarína Piperková, ktorá sa postarala o viac ako štvrtinu všetkých bodov svojho tímu.

Trénerka BK ŠK UMB, Andrea Izáková: “V úvode zápasu sme jednoznačne prekvapili súpera zónovou obranou, na ktorú nedokázali domáce hráčky reagovať celú prvú štvrtinu a nebyť fyzickej prevahy súpera pod košom, by bola zóna dnes našim šiestym hráčom v obrane. Fyzická pripravenosť a širšia lavička súpera boli dnes rozhodujúcim faktorom výhry Košíc. Napriek tomu, pasáže s disciplinovanou hrou celého tímu a kondične vyrovnané úseky v prvej a tretej štvrtine ukázali, že sa dá hrať aj s favoritmi a tešiť sa z pekne vypracovaných a úspešných akcii. Verím, že takéto pasáže nás povzbudia, dajú dôveru hráčkam v seba samé a aj naše nasledujúce zápasy odohráme v rovnakom nasadení za jeden tím. Veď o týždeň nás čaká domáce bystrické derby. Ak budeme už v plnom zdraví celého tímu, môžeme veriť, že odohráme kvalitný zápas.”

Katarína Piperková: “Do zápasu sme nastúpili koncentrované a plnili sme úlohy, ktoré sme si určili v šatni, čo sa ukázalo aj na skóre. Prvý polčas sme hrali veľmi zodpovedne a z našej strany sme podali solídny výkon. V druhom polčase nás super donútil robiť chyby, ktoré využil. Domáce hráčky boli vo všetkých činnostiach úspešnejšie a vytvoril si veľký náskok. Aj napriek výsledku, ktorý je pre nás nepriaznivý, sme mali úseky hry, na ktorých môžeme stavať a posunúť sa ďalej v našej hre.”

Extraliga žien – 4. kolo – Košice

Young Angels Košice vs. BK ŠK UMB Banská Bystrica 92:38 (18:11, 29:14, 24:8, 21:5)

Zostava BK ŠK UMB a body: Piperková 10, Turčanová 8, Vyšná 6, Chovancová 4, Luptáková 3, Moravčíková 3, Dobrotová 2, Mrváňová 2, Žilinská

8 UMB BK ŠK UMB Banská Bystrica 151:325 0/1 (0,00%) 0/3 (0,00%) 0/4 0,00%

V 5. kole extraligy žien bude na programe banskobystrické derby medzi basketbalistkami UMB a bystrickými pumami, ktoré sa odohrá v sobotu, 24. októbra o 17:00 h.