Quantcast

V stredu 4. novembra bolo na programe 7. kolo extraligy žien, v ktorom na seba narazili dva tímy z konca tabuľky, basketbalistky Spišskej Novej Vsi a banskobystrickej UMB.

Prvá štvrtina bola v rámci celého duelu najvyrovnanejšia, keď sa vo vedení vystriedali oba tímy a po desiatich minútach viedli hosťujúce hráčky o bod. Bystričanky však v druhej štvrtine zabrali a súperkám odskočili do polčasu na rozdiel deviatich bodov. Aj druhý polčas sa niesol v réžii tímu UMB. V tretej štvrtine sa hosťujúcim basketbalistkám podarilo mierne navýšiť náskok a v poslednej, bodovo najbohatšej časti hry ho zaokrúhlili na rozdiel dvadsiatich bodov.

Basketbalistky UMB v ofenzíve potiahla 20-bodová Petra Števulová a Gabriela Turčanová, ktorá zaznamenala o jeden bod menej. Až tri z piatich trojkových pokusov sa podarilo premeniť Kataríne Piperkovej. Bystričankám celkovo vychádzala aj streľba za 2 body, keď premenili každý druhý dvojkový pokus, zatiaľ čo hráčky Spišskej Novej Vsi využili len štvrtinu svojich dvojkových pokusov. Zverenkyne trénerky Andrey Izákovej si tak na Spiši pripísali prvú výhru v sezóne.

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB: “Dnes sme išli do zápasu s tým, že si ideme ukradnúť na palubovke súpera naše prvé víťazstvo. A veľmi sa tešíme, že nám to aj vyšlo, napriek mnohým chybám, ktoré sme počas zápasu urobili. Opäť tam bolo veľa stratených lôpt, ktorými sme ponúkli súperovi šancu držať sa na kontakt, ale úspešné strely Števulovej nakopli v 2. minúte druhej štvrtiny celý tím a 6-minútový úsek, ktorý sme vyhrali 14:6, rozhodol o ďalšom priebehu zápasu, kde sme bod po bode zvyšovali svoj náskok až do víťazného konca. Verím, že nás toto víťazstvo nabudí a prenesie sa aj do najbližších zápasov, v ktorých nás čakajú favoriti súťaže. Ďakujeme všetkým našim verným fanúšikom, ktorí nám držali prsty a verili, že sa spoločne dočkáme prvého extraligového víťazstva.”

Gabriela Turčanová: “Do zápasu sme vstupovali s chuťou bojovať a s jasným cieľom zvíťaziť. Aj napriek tomu, že súper nepoľavil v nasadení a agresivite, celý zápas sa niesol v náš prospech. Pomohla nám najmä výšková prevaha našich hráčok, ako aj návrat do hry zranenej Peti Števulovej, či náš šiesty hráč “lavička”. Z víťastva sa veľmi tešíme, je ale potrebné ostať koncentrované do ďalších zápasov.”

Extraliga žien – 7. kolo – Spišská Nová Ves

ŠKBD Spišská Nová Ves – BK ŠK UMB Banská Bystrica 47:67 (15:16, 11:19, 7:11, 14:21)

Zostava BK ŠK UMB a body: Števulová 20, Turčanová 19, Piperková 11, Vyšná 5, Paulechová 3, Moravčíková 3, Dobrotová 2, Chovancová 2, Mrváňová 2, Luptáková

TH: 5/10 – 9/15. Trojky: 8/41 – 6/15. Fauly: 14 – 15.