Dohrávku 2. kola nadstavbovej časti odohrali pumy v popradskej Aréne. Po famóznych troch štvrtinách ich zaváhanie v poslednej štvrtine mrzieť nemusí.

Od úvodných minút bystrické basketbalistky prebrali kontrolu a viedli tempo hry. Ich vysoké nasadenie im prinieslo už v 4. minúte vedenie o 6 bodov. Domáce hráčky sa pomaličky doťahovali, no v tom inkasovali 10 bodov v rade a prvú štvrtinu prehrali o 9 bodov. Druhá štvrtina bola oveľa vyrovnanejšia, no pumy si po piatich minútach stále udržiavali sedem bodový náskok. Dlhšie strelecké ticho na oboch stranách sa zlomilo až dve minúty pred polčasovou prestávkou, na ktorú pumy odchádzali s rovnakým náskokom.

Druhý polčas otvorili pumy štyrmi bodmi, no Popradčankám sa podarilo rovnako skórovať a nedovolili hostkám vzdialiť sa na väčší bodový rozdiel. To sa im podarilo až v 6. minúte kedy po prvý krát viedli Bystričanky o 11 bodov. Domáce im to však nedarovali a dve minúty pred koncom štvrtiny znížili svoje manko na rozdiel šiestich bodov. Minútu pred koncom si však Bystričanky, zásluhou Mesárošovej pripísali ďalšie tri body, čím vyhrali štvrtinu v pomere 11:9. Záverečná štvrtina bola spočiatku z oboch strán veľmi neistá, až v 33.minúte ju prelomila hráčka Bystrice, Striešová. Domáce basketbalistky sa presadili až v 35. minúte a skórovali sedem bodov v rade. Na strane púm bolo vidieť veľkú nervozitu, čomu nasvedčuje aj nepresná muška pri zakončovaní. V poslednej štvrtine dokázali bystrické basketbalistky zaznamenať len dva body, no obranne svojím súperkám sťažovali útok najlepšie ako vedeli, a to im prinieslo tretie víťazstvo v tejto sezóne.

Extraliga žien – skupina 5-8 – Poprad

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 41:45 (25:32)

Najviac bodov: Rodáková 10, Vyšňová 9, Filičková 8 – Striešová 13, Van Dalen 12, Háberová, Ozdincová 5

Najbližšie sa pumy predstavia vo štvrtok 21. februára na palubovke BK Slovan Bratislava.

Tabuľka Extraligy žien skupiny 5-8 po 4. kole