Po reprezentačnej pauze odštartovali barani trojzápasovú šnúru na ľade súperov. Prvým duelom v tejto sérii bol súboj v Piešťanoch s mladíkmi z reprezentačnej 20-tky. Banskobystričania si nič iné ako zisk troch bodov nepripúšťali.

HK Orange 20 vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 23. Hecl (Grman, Pataky) – 17. Surový (Hickmott, Buc), 38. Surový (Mihálik, Hickmott), 60. Surový (Buc, Kubka). Zápas sledovalo v Piešťanoch 140 divákov.

HK Orange 20: Durný – Trška, Grman, Hedera, Košecký, Jendroľ, Hain, Bdžoch, Liška – Pataky, Sádecký, Hecl – Andrasík, Oško, Struška – Sloboda, Murín, Žiak – Vybiral, Jaško, Václav

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matushkin, Mihálik, Ivanič, Bezúch – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Bortňák, Kafka – Matoušek, Češík, Lamper – Tománek, Tamáši, Trukhno

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HKm Zvolen - Banska Bystrica - 30.10.2016
Kapitán baranov Tomáš Surový sa tromi gólmi postaral o výhru na ľade reprezentačnej dvadsiatky

V zostave baranov sa prvýkrát v tejto sezóne predstavil aj Roman Tománek. Úvodné minúty divákov príliš nenadchli. Hra bola vyrovnaná a na prvú veľkú šancu sa čakalo do 12. minúty. Vtedy sa k slovu prihlásil navrátilec Tománek, no zoči-voči Durnému neuspel. Hostia neboli príliš výrazní, no napriek tomu dokázali v prvej tretine skórovať. V 17. minúte Hickmott ľahko obišiel súperových obrancov, naservíroval puk Surovému a kapitán baranov už nemal problém prekonať Durného. Mladíci si jedinú vážnejšiu príležitosť pripísali v samom závere, kedy sa do samostatného úniku dostal Žiak, no jeho zakončenie nakoniec Košarišťana neohrozilo.

Začiatok prostredného dejstva priniesol dva fauly Banskej Bystrice v krátkom slede a domáci tak dostali 59-sekúndovú výhodu o dvoch hráčov. Túto veľkú šancu na vyrovnanie aj využili prostredníctvom Hecla, ktorý spomedzi kruhov strelou švihom prekonal Košarišťana. Zverenci trénera Országha mohli na tento zásah odpovedať v 27. minúte. Maioneho strelu Durný vyrazil rovno pred Tománka, ten však vo veľkej príležitosti nepochodil. Hostí z letargie napokon prebral gól Tomáša Surového z 37. minúty. Po chybe mladíkov v rozohrávke sa puku zmocnil Mihálik, ktorý ho posunul Surovému a ten strelou z prvej nedal domácemu brankárovi šancu.

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Orange 20 - 27.09.2016 - Banska Bystrica
Andrej Košarišťan si pripísal 24 úspešných zákrokov

Hostia o svoj náskok mohli prísť hneď v prvej minúte poslednej časti. Z Maioneho straty ťažil Olšo, ktorý však opečiatkoval iba hornú žŕdku. Hra sa následne prelievala zo strany na stranu, no obidvaja brankári nemuseli riešiť žiadne zložité situácie. Jedna z takých mohla prísť v 55. minúte. Domáci Žiak si už nakorčuľoval do veľkej šance, avšak v poslednej chvíli mu puk z hokejky odobral Tomáš Surový. Práve kapitán baranov v závere spečatil výhru svojho mužstva gólom do prázdnej bránky, čím skompletizoval svoj hetrik. Zverenci trénera Országha si aj napriek nevýraznému výkonu odvážajú z Piešťan všetky body po výhre 3:1.

Už zajtra v piatok 11. novembra odohrajú barani ďalší duel na ľade Žiliny. Zápas štartuje o 18.00 hod.