Po piatkovom nečakanom zakopnutí na ľade predposledného Martina si chceli barani napraviť renomé. V 44. kole Tipsport extraligy zavítali do Žiliny, ďalšieho tímu zo spodných priečok tabuľky.

MsHK DOXXbet Žilina – HC‘05 Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 11. Drevenák – 16. R. Gašpar, 21. Handlovský, 33. M. Hudec, 33. Heizer. Zápas sledovalo v Žiline 1664 divákov.

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Koutský – Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník, Martin Chovan – Marek Slovák, Valášek, Kalla – T. Varga, Klouda, R. Tomas – Bene, Linet, Drevenák – Jarab, Rehák, Vaculín

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Sabol – Lepine, Saracino, Macháček, Bambúch, Predajniansky, Gachulinec – Lunter, White, M. Hudec – Handlovský, Heizer, Kadura – Lamper, Zigo, Dolník – R. Gašpar

HC '05 Banska Bystrica - MsHK Zilina, 3.1.2014Banskobystričania sa na ľade posledného tímu súťaže dostávali do tempa len pomaly. V deviatej minúte dostal štvorminútový trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou útočník baranov Michal Hudec. Žilinčanom na využitie presilovej hry stačila len polovica tohto času, keď sa tečom po strele od modrej čiary presadil Milan Drevenák. Následne dostali dve príležitosti zahrať si v početnej výhode aj hostia spod Urpína. V čase, keď na lavici hanby sedel Ostrčil, sa pred gólmanom Koutským presadil Rastislav Gašpar a vyrovnal stav stretnutia na 1:1.

V druhej tretine zapli hostia na plné obrátky a už po necelej minúte hry išli do vedenia zásluhou Lukáša Handlovského, ktorý sa presadil v skrumáži po individuálnej akcii Kaduru. V 33. minúte prišli dva zlepené góly baranov a oba padli v presilových hrách. Najprv doprial Hudecovi lacný gól domáci brankár Koutský, aby o malú chvíľu neskôr potvrdil efektivitu Bystričanov pri využívaní presilových hier Radomír Heizer.

V poslednej časti hry Országhovi zverenci iba kontrolovali priebeh hry a udržiavali si pohodlný náskok. Žilina si už žiadnu výraznejšiu príležitosť nevypracovala. Nádejnú akciu hostí v oslabení zo 42. minúty prerušil faulom Dlouhý. Banská Bystrica si zo severu Slovenska odváža cenné víťazstvo, naopak domácim vlkom sa sen o play-off opäť o niečo vzdialil.

V piatok 31. januára pricestuje do Banskej Bystrice mužstvo Dukly Trenčín. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.30 h.