Po poslednom zápase proti Popradu, z ktorého si barani odniesli poltucet, čakal na Banskobystričanov súper z Nitry. Hostia však z ľadu corgoňov brali všetky tri body a bývalého lídra tabuľky odsunula na druhú priečku.

Úvodné minúty boli hlavne pod taktovkou baranov. V 6. minúte po zle vyhodenom puku dostal šancu Gabor a strelou švihom otváral skóre pod Zoborom. Barani púšťali domácich do minimálnych gólových šancí. V 12. minúte mal blízko ku gólu Ručkay, avšak z akcie sa vyvinula menšia roztržka a Lukáš si puk postrážil. V závere tretiny si však obrana neustriehla Blackwatera a ten krásnou strelou vyrovnal na 1:1.

V druhom dejstve však Banská Bystrica začala hrať aktívnejšie. Ich snahu potvrdil v 25. minúte Bartánus, ktorý do poloprázdnej bránky upravoval na 2:1. V druhej desaťminútovke vysunul Tamáši žabkou Hohmanna, ktorý však nepretlačil puk za chrbát Lawsona. V závere tretiny sa baranom podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov a to štyri sekundy pred klaksónom. Postaral sa o to po krásnej delovke nikým nekrytý obranca Brejčák.

Barani si do záverečnej tretiny niesli dvojgólový náskok. V 43. minúte však prišiel nepríjemný zákrok Mezeia na Giľaka, ktorý si už nezahral. Mezei v zápase taktiež dohral a barani dostali päťminútovú presilovku. V 47. minúte mohli hostia viesť už 4:1, avšak Brittain neprekonal Lawsona. To, čo Brittain nepremenil, o minútu neskôr napravil Skalický strelou bez prípravy. Trojgólový náskok si barani už udržali a spod Zobora si berú tri body spolu s líderstvom v tabuľke.

Tipsport liga – 46. kolo – Nitra

HK Nitra vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 18. Blackwater – 6. Gabor, 25. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 40. Brejčák (Bartánus), 48. Skalický (Trecapelli, Frank). Zápas sledovalo v Nitre 3492 divákov.

Zostava HK Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, Versteeg, Korím – J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay – Kovacs, Slovák, Blackwater – Csányi, Šiška, Kutálek – Rzavský

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Sedlák, Košecký, Kubka, Mihalik, Pretnar, Trecapelli, Delisle, Brejčák – Giľák, Bortňák, Brittain – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Najbližší duel čaká na baranov až v nedeľu 25. februára, keď o 17.00 hod na domácom ľade privítajú Nové Zámky.