Šláger 38. kola hokejovej Tipsport ligy bol na programe v košickej Steel aréne, kde domáci líder súťaže privítal druhý tím tabuľky Banskú Bystricu. Obidve mužstvá mali na svojom konte rovnaký počet bodov. Hosťujúci barani ťahali negatívnu sériu troch prehier za sebou, no oceliari doma naposledy prehrali s Popradom a obidva tímy si chceli v tomto zápase napraviť reputáciu.

HC Košice vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 33. Nagy (Šedivý), 37. Bartoš (Nagy, Šmach) – 22. Belluš (Kafka, Maťuškin), 25. Maťuškin (Bortňák), 56. Buc (Hickmott). Zápas sledovalo v Košiciach 3971 divákov.

Zostava HC Košice: Kopřiva – Deyl, Dudáš, Koch, Matejka, Šmach, Vašíček, Jankovič, Novotný – Nagy, Boltun, Hričina – Varga, Suja, Milý – Šedivý, Jenčík, Bicek – Bartoš, Klíma, Šoltés

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Mihálik, Luža, Kubka, Ďatelinka, Maťuškin, Ťavoda – Buc, Truchno, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Lamper, Zigo, Matoušek – Róth, Handzuš, Belluš

hokej hc '05 - hc kosice, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Hokejisti Banskej Bystrice boli od začiatku duelu pod košickým tlakom. Najzamestnanejším mužom v prvej časti tak bol gólman hostí Jason Bacashihua, ktorý mal čo robiť, aby udržal čistý štít. „Zuby“ si na ňom postupne vylámali Jenčík, Suja, Hričina a Milý. V polovici deviatej minúty sa v Steel aréne strhla veľká šarvátka, ktorá predchádzala zákroku Handzuša na domáceho Hričinu. Ten zostal na ľade nehybne ležať a nakoniec do zápasu už nezasiahol. Za tento zákrok dohral aj Michal Handzuš, ktorý putoval predčasne pod sprchy za trest päť plus do konca zápasu. Košičania v následnej dlhej presilovke však Bacashihuu takmer neohrozili. V záverečných minútach sa oceliari dostali do viacerých dobrých šancí, ale Bicek, Šoltés ani Varga amerického legionára v bránke Banskej Bystrice prekonať nedokázali.

Veľký šok pre Košice prišiel na začiatku prostredného dejstva. Počas presilovej hry baranov sa k puku dostal Martin Belluš a strelou z pravého kruhu otvoril skóre stretnutia. O tri minúty to bolo už 0:2 z pohľadu domácich. Ruský obranca v službách Banskej Bystrice Maťuškin vystrelil od modrej a Kopřiva v bránke oceliarov nedokázal zareagovať. Košičanom sa podarilo vrátiť do stretnutia počas presilovky v 33. minúte, keď zásluhou Nagya našli recept na doposiaľ výborného Bacashihuu. Domáce tribúny ožili a košický hokejisti ich potešili v 37. minúte. Nagy s Bartošom sa v oslabení dostali do prečíslenia dvaja na jedného a druhý menový sa z medzikružia strelou do horného rohu bránky postaral o vyrovnanie. V závere tretiny sa ešte do seba pustili Šedivý s Bellušom.

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - barani - 11.09.2016 - Banska Bystrica

Úvod tretieho dejstva zahájil domáci Bartoš, ktorý sa dostal do samostatného úniku. Zoči-voči Bacashihuovi ale neuspel. Hosťujúci brankár sa zapotil aj pri šanciach Jenčíka a agilného Bartoša. V záverečnej desaťminútovke tempo hry mierne upadlo a čakalo sa, že duel bude smerovať do predĺženia. Tento scenár ale roztrhal na kúsky hosťujúci Dávid Buc. Necelých päť minút pred koncom počas presilovej hry skúsil šťastie spoza ľavého kruhu a jeho strela zapadla až za Kopřivu. Zverencom trénera Rostislava Čadu nezostávalo veľa času na vyrovnanie. V poslednej minúte odvolali Kopřivu a skúsili powerplay, ale  výborného Bacashihuu už prekonať nedokázali. Banskobystričania tak po troch prehrách konečne zabrali naplno a z Košíc si vezú cenné víťazstvo, ktoré ich vrátilo späť na čelo Tipsport ligy.

V nedeľu 15. januára sa zverenci trénera Országha predstavia v Poprade. Začiatok duelu je stanovený na 17.00 hod.