Po neodohratom zápase s Martinom, ktorý nakoniec bude dohrávaný v pondelok 6. marca, cestovali barani do Liptovského Mikuláša. S nováčikom vyhrali Banskobystričania všetkých päť vzájomných zápasov a aj ten šiesty mal rovnaký koniec.

MHk 32 Liptovský Mikuláš vs. HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 34. Vybíral (Cibák), 42. Sukeľ (Uram, Sukeľ) – 9. Surový (Hickmott, Kubka), 33. Higgs (Skalický, Hanzduš), 48. Higgs (Handzuš, Skalický), 55. Sersen (Higgs, Handzuš). Zápas sledovalo v Liptovskom Mikuláši 1310 divákov.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Luža, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Bagin, Burzala, Kadlubiak, Moravčík – Kriška, Ro. Huna, Ri. Huna – Uram, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Lištiak, Cibák, Vybíral – Kabáč, Piatka, Laco

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič, Majeský – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Bortňák, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Češík, Lamper

Do zostavy Banskej Bystrice sa vrátili Michal Handzuš aj Tomáš Surový. A bol to práve druhý menovaný, ktorý otvoril skóre stretnutia. Na začiatku deviatej minúty predviedol krásny individuálny prienik, ktorý nechytateľne zakončil a poslal hostí do vedenia. Liptáci mohli odpovedať v 13. minúte, keď po chybe baranov sa dostali k viacerým strelám a dorážkam, avšak Bacashihua povedal nie a podržal svoj tím. Banskobystričania prestrieľali svojho súpera v prvej časti 17:10, ale okrem Surového sa už nikto na streleckú listinu nezapísal.

Na začiatku druhého dejstva zaujala strela domáceho Burzalu od modrej, ktorá narobila Bacashihuovi problémy. Americký legionár v bránke Banskej Bystrice musel byť pozorný aj v 27. minúte, keď z medzikružia pálil Róbert Huna. Následne putoval na trestnú lavicu Maione, avšak Liptáci si žiadnu väčšiu šancu nevypracovali. Prišla tak chvíľa hostí. Brock Higgs to skúsil spoza kruhov a Križan, ktorý mal zakrytý výhľad, na puk nedokázal zareagovať. V 34. minúte sa Liptovský Mikuláš vrátil do hry, keď sa zblízka presadil Vybíral.

Domácich gól nakopol a už v druhej minúte tretej dvadsaťminútovky sa im podarilo vyrovnať. Veterán Marek Uram perfektne našiel Sukeľa a ten nedal Bacashihuovi šancu. Remízový stav trval do 48. minúty. Práve vtedy chyboval Lipták Mezovský, z čoho ťažil agilný Higgs a svojím druhým gólom v stretnutí naklonil misky váh na stranu Banskej Bystrice. Hostí však následne oslabil Majeský, ktorý putoval na lavicu hanby. Liptovský Mikuláš si vypracoval šance, ale ani jedno zakončenie neskončilo v bráne. Pokoj a istotu dal hosťujúcim hokejistom päť minút pred sirénou Michal Sersen, ktorého nahodenie od modrej skončilo až za Križanom. Hostia si už svoj náskok ustrážili a z Liptovského Mikuláša odchádzajú so všetkými bodmi, čím predĺžili svoju víťaznú sériu na desať zápasov.

V nedeľu 5. marca privítajú zverenci trénera Országha na vlastnom ľade ďalšieho nováčika, tentokrát z Nových Zámkov. Začiatok stretnutia je stanovený na 17.00 hod.