Banskobystrickí hokejisti predvádzali v poslednom čase výkony ako na hojdačke. Po jednoznačnom domácom víťazstve 8:0 nad silným Trenčínom následne prehrali na ľade poslednej Skalice. Za súperom zo spodnej časti tabuľky vycestovali aj v piatok v rámci programu sedemnásteho kola Tipsport ligy do Žiliny. Ešte pred samotným duelom zaujala z tábora baranov správa o návrate kanoniera Romana Tománeka pod Urpín.

MsHK DOXXbet Žilina – HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 31. Stupka (Bajaník), 42. Drevenák (Kurali, Grman) – 25. Zigo (Lamper, Matoušek), 31. Majdan (Zigo, Sandgren), 65. Majdan (Handzuš, Sandgren). Zápas sledovalo v Žiline 701 divákov.

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Bajaník, D. Brejčák, Makovský, Novotný, Grman, Kurali, Niník, Mendrej – Richard Huna, Róbert Huna, Drevenák – Konečný, Valášek, Stupka – Lipovský, Ježek, E. Švec – Rogoň, Rehák, Schroner

HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Jankovič, M. Rosandič, Gründling, Petran – Gillies, Galamboš, Majdan – Mikula, Kytnár, Loskot – Lunter, Handzuš, M. Hudec – Handlovský, Zigo, Lamper

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK DOXXbet Zilina - 02.10.2015 - Banska BystricaV samotnom zápase sa veľký rozdiel v tabuľkovom postavení oboch mužstiev takmer neprejavil. Domáci hokejisti síce mali v úvodnom dejstve mierne navrch, prvú nebezpečnejšiu šancu však mali v desiatej minúte Banskobystričania. Po spolupráci Lampera so zakončujúcim Zigom sa skóre nemenilo len vďaka pohotovému zákroku brankára Tomeka. V dvanástej minúte sa musel z ľadu porúčať Gillies, ktorý dostal od hlavného arbitra za narazenie na mantinel trest na päť minút plus do konca zápasu. Žilinčania si v následnej presilovej hre výraznejší tlak nevypracovali, navyše v nej takmer inkasovali po protiútoku Handzuša s Hudecom.

V dvadsiatej piatej minúte Banskobystričania zopakovali akciu z prvej časti hry, tentoraz však s gólovým zakončením. Z dobrej práce Lampera a následnej prihrávky spoza Tomekovej bránky vyťažil úvodný presný zásah kanonier Zigo. O päť minút neskôr najprv Tomek zachránil svoj tím od pohromy, keď zmaril nebezpečnú strelu Rosandiča od modrej čiary aj s následnou dorážkou, aby sa vzápätí pripomenula známa hokejová pravda „nedáš – dostaneš“. Po samostatnom úniku na Bacashihuu sa totiž na opačnej strane presadil Stupka. Už o niekoľko momentov neskôr však hostia ideálne zakombinovali, vyšachovali defenzívu domácich a Majdan ukončil krátko trvajúcu radosť domácich z vyrovnania skóre.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK DOXXbet Zilina - 02.10.2015 - Banska BystricaV úvode tretieho dejstva si Žilinčania zahrali presilovku piatich proti trom, čo sa premietlo do ich hernej prevahy. Početnú výhodu napokon domáci využili gólom Drevenáka zo štyridsiatej druhej minúty. Vzápätí prišli hviezdne momenty brankára Bacashihuu, ktorý zmaril hneď niekoľko výborných príležitostí vlkov, vrátane ďalšieho samostatného úniku Stupku. Americký gólman v službách Banskej Bystrice predvádzal svoje kvality aj pri ďalších akciách domácich a viacerými zákrokmi privádzal žilinských útočníkov do zúfalstva. Najmä vďaka jeho výkonu udržali barani nerozhodné skóre do tretej sirény. O osude duelu sa tak rozhodovalo až v predĺžení, v ktorom hostia využili presilovú hru a zásluhou gólu svojho najproduktívnejšieho hráča Majdana si zo Žiliny odviezli dva body.

V nedeľu 1. novembra pocestujú barani na derby zápas do Zvolena. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16.30 hod.