V predohrávke 49. kola Tipsport ligy vycestovali barani na duel proti poslednej Žiline. Zverenci trénera Cemana odohrali proti vlkom zápas pred štyrmi dňami, v ktorom zvíťazili a dnes tak mohli opäť potvrdiť rolu favorita. Zápas sa však pre Banskobystričanov nevyvíjal podľa predstáv.

Iniciatívu v zápase prebrali od úvodu barani, ktorí však gólmana Žiliny vážnejšie neohrozili. Hra sa tak postupne preniesla do stredného pásma, kde si domáci dokázali vytvoriť prevahu. Banskobystričania pod Dubňom inkasovali ako prví, pretože v 6. minúte Surovka z troch metrov nedal šancu Barošovi. Odpoveď na úvodný gól však netrvala dlho, pretože o dve minúty neskôr už bolo vyrovnané z hokejky Töröka. Vlci sa však na domácom ľade cítili istejšie a zápas bol tak úplne vyrovnaný. Domáci dokázali v 15. minúte znova odskočiť na rozdiel jedného gólu, keď Podešva bekhendom prekonal gólmana baranov. O pár minút neskôr mohlo byť opäť vyrovnané, ale Asselin pred Mikolášom nedokázal skrotiť puk. Prvá dvadsaťminútovka preto skončila v prospech domácich.

V druhej tretine mal na hokejke Higgs vyrovnanie, ale Mikoláš si pri jeho pokuse vylepšil svoj brankárske štatistiky. Snaha baranov o zníženie pokračovala však aj naďalej. V 29. minúte si dokázal Koper položiť gólmana vlkov, ale z forhendu minul odkrytú bránku. Banskobystričania sa nevedeli v Žiline rozohrať, čoho následkom bolo dvojgólové vedenie domácich v 31. minúte. Slabý dôrazbanskobystrickej obrany zapríčinil neodpratanú strelu z ktorej Hvila dorážal na 3:1. Vlci sa v tomto zápase nemýlili ani v 35. minúte, keď Barta zvýšil už na 4:1. V bránke Banskej Bystrice po tomto góle nastala zmena, keď Baroša vystriedal Williams. Pre baranov to vyzeralo zle nedobre, ale v závere tretiny dokázal Southourn zmazať trojgólove vedenie hostí.

Hráči spod Urpínu sa tak pustili do záverečnej tretiny s nádejou vyrovnať. Domáci sa však dokázali brániť a do väčšieho závaru pred Mikolášom baranov nepúšťali. Barani však nemienili odísť bez bodu a o drámu sa postaral v 53. minúte Sloboda po využitej presilovke. Po góle sa tak  domáci dostali pod tlak baranov, ktorí vrhli všetky svoje sily do vyrovnania. Recept na domácu obranu sa však hosťom nedarilo nájsť. V závere si ešte zobrali barani oddychový čas, po ktorom Southorn poslal zápas svojim druhým gólom do predĺženia.

V predĺžení sa zápas skončil lepšie pre hosťujúci celok, pretože po skvelej práci Bartánusa rozhodol bekhendom Higgs o obrate baranov pod Dubňom.

Tipsport liga – predohrávka 49. kola – Žilina

MsHK Doxxbet Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:5 pp (2:1, 2:1, 0:2 – 0:1)

Góly: 6. Surovka (Bárta), 15. Podešva (Beránek, Bárta), 31. Hvila (Surovka, Dubeň), 35. Bárta (Dubeň, Beránek) – 8. Török (Róth), 38. Southorn (Faille, Selleck), 53. Sloboda (Bartánus), 60. Southorn (Faille, Asselin), 62. Higgs (Bartánus, Southorn). Zápas sledovalo 367 divákov.

Zostava MsHK Doxxbet Žilina: Mikoláš – Kučný, Turian, Piegl, Mar. Hudec, Dubeň, Bagin, Mendrej, Matejka – Hvila, Jenčík, Rud. Huna – Dom. Rehák, Surovka, Milý – Bárta, Podešva, Beránek – Síkela, Hrazdíra, D. Valášek

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš (35. Williams) – Southorn, Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Kabáč, Češík, Gabor – Róth, Sojka, T. Török – Lunter

V ďalšom kole čaká na baranov zápas v Detve, ktorý sa odohrá v piatok 11. januára o 18.00 hod.