Banskobystrickí hokejisti cestovali v rámci 16. kola na ľad trenčianskej Dukly. Práve Trenčín sa postaral o jedinú prehru Banskej Bystrice na jej domácom ľade, keď v 7. kole pod Urpínom zvíťazil 3:2. Barani tak svojmu súperovi chceli vrátiť požičané.

Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 11. Ölvecký (Holenda, M.Novák), 22. Tybor (Švec, Briestenský) – 12. Lunter (Bortňák, Kafka), 55. Kafka (Lunter, Bortňák), 62. Buc. Zápas sledovalo v Trenčíne 2104 divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín: Chábera – Holenda, M. Novák, Kozák, Albers, Hatala, Bohunický, Jáchym – Hossa, Ölvecký, T. Kopecký – Gašparovič, Veilleux, Tybor – Sojčík, Šimun, Síkela – Briestenský, Švec

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, V.Mihálik, Matuškin, Róth – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Lamper, Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Andrisík

HC '05 Banska Bystrica - HK Dukla Trencin, hokej 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Premiéru na domácej lavičke si v tomto zápase odbil Josef Turek, ktorý tento týždeň vystriedal odvolaného Miloša Holaňa. A boli to práve domáci, ktorí sa od úvodu tlačili dopredu. Bacashihua musel hasiť najmä pri šanciach Tybora, Šimuna či Bohunického. Hostia si prvú vážnejšiu šancu vypracovali v 9. minúte. Po Bortňákovej prihrávke zakončoval spomedzi kruhov Lunter, jeho strelu ale dobrým zákrokom zneškodnil Chábera. V 11. minúte putoval na trestnú lavicu Buc. Ten na nej pobudol len 33 sekúnd, pretože Trenčín zásluhou dorážky Ölveckého otvoril skóre stretnutia. Domáci sa z vedenia radovali len 43 sekúnd, pretože výbornú Bortňákovú zadovku zužitkoval Lunter a vyrovnal. V závere prvej časti mohli domáci udrieť po šanciach Gašparoviča a  Tybora, ich príležitosti ale zostali nevyužité.

Vojakov zahodené šance dlho mrzieť nemuseli, pretože na začiatku druhého dejstva sa zásluhou Tybora dostali opäť do vedenia. Ten unikol po pravom krídle a umiestnenou strelou nedal Bacashihuovi šancu. Domáci akoby po druhom góle dostali krídla a tlačili sa do ďalších príležitostí. Hosťujúci gólman mal plné ruky práce najmä pri šanciach Sojčíka, Tybora a Gašparoviča. V 38. minúte sa ozvali aj zverenci tréner Országha. Z výbornej práce Andrisíka mohol ťažiť Trukhno, ktorý si položil Cháberu, avšak puk do poloodkrytej brány už neprepasíroval.

Do tretej tretiny vstúpili hostia so zámerom duel čo najskôr vyrovnať. Trenčania ale dobre bránili a baranov do vyložených šancí nepúšťali. V 47. minúte sa vojaci dostali do rýchleho protiútoku, ktorý zakončil tvrdou strelou Tybor, no Bacashihua s námahou tento pokus kryl. O pár okamihov mali hostia na hokejke vyrovnávajúci gól. Maione naznačil strelu a nakoniec nahrával voľnému Surovému, ten však prihrávku nečakal a puk v ideálnej pozícii netrafil. Barani sa vyrovnania dočkali v 55. minúte. Lunter našiel pred bránou nabiehajúceho Kafku a ten prekonal Cháberu. V záverečných minútach už gól nepadol a nasledovalo predĺženie. V ňom chyboval domáci Kopecký, ktorý stratil puk za vlastnou bránou a Dávid Buc prekonal nepripraveného Cháberu. Hostia tak odplatili Trenčínu poslednú prehru a po výhre 3:2 po predĺžení natiahli svoju šnúru úspechov na tri zápasy.

Už túto nedeľu 30. októbra privítajú barani na vlastnom ľade v rámci pohronského derby hráčov Zvolena. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.