Banskobystrickí hokejisti sa v 29. kole hokejovej Tipsport extraligy predstavili v Skalici. Po domácej prehre s Piešťanmi si ale chuť nenapravili.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)

Góly: 5. a 15. Preisinger, 15. Kuľha, 21. Obdržálek, 53. Mráz – 31. Heizer, 40. Petro, 54. Rosandič, 56. Chovan. Zápas s bezplatným vstupom sledovalo 1 628 divákov.

Zostava HK 36 Skalica: Lipovský – Vyrúbalík, Kozák, Trška, Mikéska, Srnec, Krejčíř – Lažo, Školiak, Obdržálek – Kuľha, Preisinger, Sloboda – Kutálek, B. Mráz, Šátek – Kropáč, Jankovič.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba (Košarišťan) – Saracino, Bambúch, Meland, Macháček, Devečka, Rosandič – Kadura, Heizer, Macík – Lunter, White, Chovan – Handloský, Hudec, Hegyi – Fajčák, Petro, Dolník.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, Banska Bystrica, 17.9.2013Napokon dramatický zápas začal jasnou dominanciou Skalice, ktorá sa dostala až do vedenia 4:0. Zásluhou Presingera totiž HK 36 viedlo už v piatej minúte. Presilovku potom využil na začiatku 15. minúty Kuľha a v jej závere pridal druhý gól Presinger. To už musel Kalembu v bránke baranov striedať Košarišťan.

Aj ten ale v úvode druhej tretiny inkasoval puk do vlastnej siete, a to po strele Petra Obrdžáleka. Až to definitívne prebudilo zverencov banskobystrického trénera Vladimíra Országha. Tí výrazne zvýšili aktivitu, prinútili domácich chybovať a v 31. minúte presilovú hru využil Radomír Heizer. Do konca druhej tretiny bolo už 4:2, keď tesne pred koncom skóroval Juraj Petro.

Tlak Bystričanov pokračoval aj v poslednej tretine, lenže v 53. minúte strelil nečakane piaty gól Skalice Bruno Mráz a zdalo sa, že je rozhodnuté. Hostia ale ešte zvyšok zápasu poriadne zdramatizovali. Už po minúte znižoval Rosandič a v 56. minúte stanovil na 5:4 Matúš Chovan. Bolo to ale všetko, pretože záverečná hra bez brankára už pre baranov nepriniesla vytúžené rozhodnutie v ich prospech.

V utorok je o 17.30 h na banskobystrickom zimnom štadióne na pláne ďalšie derby so Zvolenom.