Po troch výhrach v rade cestovala Banská Bystrica do Košíc. Domáci oceliari držali prvé miesto avšak iba o bod pred rozbehnutými baranmi.

Prvá tretina bola pre domácich ako nočná mora. Barani boli rýchlejší, agilnejší a zaslúžene sa dostali do trojgólového vedenia. Už po 14-stich sekundách potrestal Haščákovu chybu vo forme hrajúci Faille. V 10. minúte sa k nemu pridal jeho kolega z prvého útoku Asselin, ktorý našiel medzeru medzi Habalom a tyčkou a prepasíroval puk do siete. V pohode hrajúci Banskobystričania udreli po tretíkrát v 16. minúte. Protiútok Bartánusa s Higgsom zakončil druhý menovaný presnou strelou. Náskok hostí mohol byť ešte väčší, Habal ale proti Southornovej strele výborne zakročil.

Oceliari mohli znížiť na začiatku prostredného dejstva, zlé vybehnutie Williamsa ale Klíma nepotrestal. Puk za chrbát hosťujúceho gólmana dostal až kapitán Nagy, ktorý tečoval strelu Čížeka. Košice vycítili šancu a v 27. minúte to už bolo iba o jednom góle. Gabriel Spilar podobným spôsobom ako Asselin, z veľkého uhla, dokázal prekonať Williamsa a znížil na 2:3. Posledné slovo v tejto časti však patrilo zverencom trénera Cemana. V 39. minúte využil prvú presilovku v zápase aktívny Higgs a vrátil baranov do dvojgólového vedenia.

Napínavý duel pokračoval aj v tretine číslo tri. Už po pár sekundách mohol znížiť domáci Žitný, ten však puk v dobrej pozícii nakoniec netrafil. V 43. minúte už bolo znížené. Smoliar Žitný tentokrát puk spracoval a prihral ho pred prázdnu bránku Lušňákovi, ktorý sa nemýlil. Odpor oceliarov nalomil v 47. minúte Asselin. Z prečíslenia dvoch proti jednému mieril Asselin presne a prinavrátil hosťom dvojgólový náskok. Ten sa ukázal ako rozhodujúci. Domáci sa ešte zásluhou Suju mohli vrátiť do zápasu, Williams ale podržal svoj tím. V závere si už Banská Bystrica pohodlne udržala svoje vedenie a zo Steel arény odchádza so všetkými bodmi a s prvým miestom po výhre 5:3.

Tipsport liga – 39. kolo – Košice

HC Košice vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Góly: 24. L. Nagy (Čížek, Spilar), 27. Spilar (L. Nagy, Suja), 43. P. Lušňák (Žitný, Koch) – 1. Faille, 10. Asselin, 16. Higgs (M. Bartánus, Koper), 39. Higgs (Faille, B. Marshall), 47. Asselin (Faille, Selleck). Zápas sledovalo 5221 divákov.

Zostava HC Košice: Habal – Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Pretnar, Šedivý – L. Nagy, Suja, Marcel Haščák – Kafka, Brophey, Š. Petráš – Hričina, Galamboš, Spilar – P. Lušňák, Klíma, Žitný – Jokeľ

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – Koper, Higgs, M. Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – L. Lunter, D. Sojka, T. Török – Sarvaš

V utorok 8. januára sa barani predstavia na ľade Žiliny. Úvodné buly je stanovené na 17.00 hod.