Po dvoch zápasoch v pod Urpínom za stavu 1:1 sa štvrťfinálová séria medzi baranmi a vojakmi sťahovala do Trenčína. Hokejisti Banskej Bystrice si na výjazdy pod hrad Matúša Čáka nespomínajú najlepšie, pretože v základnej časti tam prehrali všetky tri súboje. Play off je ale iná súťaž a zverenci trénera Vladimíra Országha chceli vrátiť Dukle požičané a zvíťaziť.

HK Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 32. Dlouhý (Sojčík) – 19. Bast (Roussel, Kytnár), rozh. nájazd Tománek. Zápas sledovalo v Trenčíne 4538 divákov. Stav série 1:2.

Zostava Dukla Trenčín: Chábera – M. Novák, Drtina, Drgoň, Rehák, Holenda, Ryzák, Hatala – Sojčík, Dlouhý, Hlinka – Gašparovič, Stümpel, Šišovský – Hudec, Nemec, Melichárek – Švec, Troliga, D. Novák – Briestenský

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Šmach, Ďatelinka, Pujacs, Roussel, Čížek, Gründling, Sandgren, Majeský – Tománek, Bortňák, Majdan – Bast, Kytnár, Hvila – Lamper, Zigo, Matoušek – Lunter, Handzuš, Gillies

Hokej - Tipsport liga play off - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 14.03.2016 - Banska Bystrica

Domáci hokejisti vstúpili do zápasu lepšie. Už v druhej minúte sa musel Bacashihua obracať pri šanciach Melichárka a Šišovského. Banskobystričania sa pripomenuli v 8. minúte, ale Majdanovu strelu Chábera s námahou zneškodnil. Hostia následne prebrali opraty zápasu do svojich rúk a gólman Trenčína mal čoraz viac roboty. Po strelách Lampera a Ďatelinku si ešte pripísal úspešné zákroky, ale v 19. minúte už nestačil na Bastove zakončenie, ktorý tak poslal baranov do vedenia.

Trenčania mohli vyrovnať hneď na začiatku druhej časti, ale Gašparovičovu strelu perfektne vyrazil Bacashihua. Dukla mala tlak aj šance, ale paradoxne to boli barani, ktorí mohli skórovať. V 27. minúte mal gól na hokejke kanonier Hvila, ten ale v páde nezamieril presne. Prišla 32. minúta, Sojčík prenechal puk Dlouhému a ten z ľavého kruhu prestrelil Bacashihuu – 1:1. Hostia sa nestihli spamätať z vyrovnania a už mohli prehrávať, po Gašparovičovej strele poskakoval puk na bránkovej čiare a so šťastím nakoniec neskončil v bráne.

Roman Tománek rozhodol v nájazdoch o víťazstve Banskej Bystrice

Vojaci sa hnali za druhým gólom a boli aktívnejší. Do vedenia ich mohol dostať agilný Gašparovič, ten však stroskotal na výborne chytajúcom brankárovi hostí. V ďalších minútach mali dobré príležitosti Troliga a Drgoň. Záver ale patril hráčom Banskej Bystrice. Tí svojho súpera zavreli v ich obrannom pásme, z čoho vyvrcholila strela Ziga, ten ale v dobrej pozícii netrafil bránu. Zápas tak dospel do predĺženia. V ňom najprv pohrozil hosťujúci Bortňák, ale Chábera bol pozorný. Trenčín mohol rozhodnúť po šanciach Šišovského a Hlinku, americký legionár v bránke baranov ale podržal svoj tím. Rozhodnúť sa tak muselo v samostatných nájazdoch, kde barani premenili dva z troch pokusov a zápas tak rozhodli na svoju stranu. Banská Bystrica sa tak dostala v sérii do vedenia 2:1.

Štvrtý súboj je na programe už zajtra v piatok 18. marca opäť v Trenčíne. Začiatok stretnutia je stanovený na 17.00 hod.