Banskobystrickým hokejistom sa v aktuálnej sezóne Tipsport ligy proti Piešťanom darilo, veď v doterajších troch zápasoch proti havranom sa zverenci Vladimíra Orzságha vždy radovali z víťazstva. Na svojho obľúbeného súpera narazili barani aj v rámci programu tridsiateho kola najvyššej domácej súťaže. Fanúšikovia od nich oprávnene očakávali potvrdenie posledného domáceho triumfu nad Košicami.

ŠHK 37 Piešťany – HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 33. Gipters (Ručkay, Tibenský), 59. Belluš (Saliji, Kania) – 15. Ďatelinka (Bast), 36. Hvila (Bast), 37. Handzuš (Hvila, Tománek), 42. Hvila (Ďatelinka, Šmach), 48. Tománek (Majdan, Sandgren). Zápas sledovalo v Pieštanoch 1176 divákov.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Rybár – S. Hudec, Kotaška, Trefný, Gipters, Filip, Kania, Hluch, F. Hudec – Šimíček, Pardavý, Kučera – Ručkay, Holovič, Tibenský – Belluš, Brancis, Saliji – Hrehorčák, Tomčák, Tvrdoň

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Rosandič, Čížek, Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan – Gillies, Bast, Hvila – Matoušek, Zigo, Lamper – Ambroz, Kytnár, Gašpar

BBonline.sk - hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 15.11.2015 - Banska Bystrica

Plynula iba druhá minúta duelu, keď Salijiho teč zastavila konštrukcia Corbeilovej svätyne. Na opačnej stráne následne previedol dobrý obranný zákrok Gipters, ktorý zabránil Gilliesovi zakončiť akciu po rýchlom prečíslení. V siedmej minúte sa rútil na Corbeila po Handzušovej chybe Tvrdoň, avšak namiesto zakončenia volil nepresnú prihrávku na spoluhráča. Šancu na úvodný gól zápasu potom zahodil aj Hudec po ideálnej prihrávke Šimíčka. Piešťany doplatili na nevyužívanie príležitostí v pätnástej minúte. Počas presilovej hry hostí vystrelil od modrej čiary Ďatelinka a poslal svoj tím do vedenia. Do konca úvodného dejstva ešte zaujala príležitosť Ručkaya, ktorý nedokázal trafiť puk pred odkrytou bránkou Banskej Bystrice.

V prostrednej časti hry ukázali viac umu hosťujúci hráči. V dvadsiatej šiestej minúte nastrelil Sandgren od modrej čiary iba tyčku Rybárovej bránky. Piešťanský gólman si vzápätí poradil so zakončením prenikajúceho Jaborníka, aby následne čarovným zákrokom lapačkou v páde zabránil Banskobystričanom v radosti z druhého gólu. V tridsiatej tretej minúte sa domácim hokejistom podarilo vyrovnať. Z identického miesta ako Ďatelinka v prvej tretine k strele napriahol Gipters a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. V tridsiatej šiestej minúte sa dostala do samostatného úniku ešte stále nová posila baranov Hvila, ktorý potvrdil svoje kanonierske schopnosti a prinavrátil Banskej Bystrici vedenie. O minútu neskôr sa počas presilovej hry hostí presadil Handzuš a zvýšil na 3:1.

Úvod tretej tretiny sa síce niesol v znamení tlaku Piešťan počas presilovej hry, boli to však hostia, kto sa okamžite po jej skončení dostal ku gólovému zakončeniu. Ďatelinka po návrate z trestnej lavice nevzdal boj o puk, spoza bránky ho pohotovo poslal smerom k rútiacemu sa Hvilovi, ktorý strelou z prvej upravil skóre na 4:1. Definitívny klinec do piešťanskej rakvy pridal v štyridsiatej ôsmej minúte počas ďalšej power-play hostí aktívny Tománek. Domácim hokejistom sa do záverečnej sirény podarilo už iba opticky skorigovať skóre na 2:5, keď Belluš ideálnym spôsobom naložil so Salijiho prihrávkou do ľavého kruhu.

Barani sa najbližšie predstavia až v utorok 22. decembra, keď na domácom ľade privítajú Martin. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.