Do štvrtého zápasu proti Popradu nastupovali barani s očakávaním zvíťaziť a priblížiť sa k finálovému mečbalu. Cestu im skrížil brankár Vošvrda, ktorý v poslednom zápase neinkasoval ani gól. Strelecké prekliatie ale Banskobystričania zlomili už v prvej tretine a duel tak nabral potrebné grády hodné play-off.

Banskobystrickí hráči sa nedokázali v posledom zápase po šesťdesiatich minútach strelecky presadiť. Rýchle tempo hry nasadili aj v tomto zápase, tlačili sa do koncovky a vytvárali si viac priestoru v tretine domácich. Ich snaha nevyšla nazmar, pretože v 6. minúte Marshall otvoril skóre. Jeho šanca sa zrodila po prihrávke Sellecka, puk si spracoval medzi kruhmi a švihom poslal strelu pod lapačku Vošvrdu. Po úvodnom góle si barani držali dobré tempo hry. Do duelu sa začali postupne zapájať aj domáci hráči, ale väčšina akcií stroskotala na defenzíve baranov. V 15. minúte sa kamzíkom podarilo vyrovnať z hokejky Zagrapana. Hokej bol opäť dynamický a všetko sa tak začalo od začiatku.

Do prostredného dejstva nastupovali domáci s presilovkou po vylúčení Failleho. Popradčania skúšali rozhodiť obrannú formáciu hostí, ale žiaden strelecký pokus neskončil za chrbátom Williamsa. Početná výhoda nakopla kamzíkov aj v ďalších minútach po presilovej hre. V 30. minúte mal na hokejke gól Higgs, ktorý netrafil odkrytú bránku. Oba celky sa snažili streliť druhý gól, ktorý by im zabezpečil čiastočnú výhodu. Predsa, prvé dva zápasy pod Urpínom skončili len rozdielom gólu. Po viacerých pokusoch na jednej aj druhej strane skončila druhá tretina nerozhodne. O víťazovi sa malo rozhodnúť v poslednom dejstve.

V prvej desaťminútovke záverečnej tretiny sa striedala akcia za akciou. V 45. minúte si domáca obrana neustrážila Sellecka, ktorý sa dokázal dostať až ku Vošvrdovi, ale zakončenie smerovalo len na vyrážačku. O pár minút neskôr mohol poslať kamzíkov do vedenia Buzzeo. Jeho strela smerovala na bránku hostí, kde sa ale pozorný Williams dokázal rýchlo presunúť. Domáci sa v zápase zbytočne nevylučovali. V 55. minúte predsa Paukovček za faul kolenom daroval baranom prvú presilovku. Najbližšie mal ku gólu Faille, ale ten po prihrávke od Ziga nasmeroval puk len do Vošvrdu. Záver tretiny mali príležitosť početnej výhody aj kamzíci. Po troch dvadsaťminútovkách sa zápas skončil nerozhodne.

Nasledovalo tak predĺženie v ktorom oba celky pokračovali v dobre rozohratej hre. Barani si v 62. minúte vypracovali dobrý strelecký pokus z hokejky Higgsa, ktorý skončil len na Vošvrdovom betóne. Opatrnosť bola na prvom mieste a do zbesilejšieho tlaku sa nikto nepúšťal. Predĺženie skončilo nerozhodne a o víťazovi mali rozhodnúť samostatné nájazdy. V samostatných nájazdoch sa dokázali presadiť len domáci hráči a Poprad tak vyrovnal stav série na 2:2.

Tipsport liga – semifinále play-off – 4. zápas – Poprad

HK Poprad vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 15. Zagrapan (Buzzeo, Bondra), rozh. nájazd: Abdul – 6. Marshall (Selleck). Zápas sledovalo 4323 divákov (vypredané). Stav série 2:2.

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Petran, Erving, Karalahti, Miner, Fabian, Salija, Ťavoda – Paločko, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Bondra, Paukovček, Abdul – Kundrík, Heizer, Belluš

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Kubka, Southorn, Sloboda, Mihálik, Marshall, Nemčík – Lunter, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, Assellin – Zigo, Surový, Lamper – Matoušek, Šťastný, Koper – Češík

V poradí piaty zápas sa odohrá v nedeľu 31. marca o 18.00 hod na štadióne v Banskej Bystrici.