Po dvoch domácich zaváhaniach čakal zverencov trénera Vladimíra Országha duel s reprezentačnou dvadsiatkou. Barani sa chceli v tomto dueli opäť vrátiť na víťaznú vlnu.

HK VSR SR 20 – HC´05 iClinic Banská Bystrica 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 1. Čížek (Majdan, Galamboš), 22. Gillies (Gründling), 26. Handlovský (Galamboš, Majdan), 31. Lunter (Loskot), 57. Petran (Jankovič). Zápas sledovalo v Bratislave 323 divákov.

Zostava SR 20: Hrenák – Sloboda, Jendroľ, Koch, Ivanič, Moravčík, Košecký, Meliško, Michalčin – Holešinský, Surový, Briestenský – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Milý – Galis, klenko, Tatar – Hrušík, Sádecký, Novák

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Čížek, Gründling, Rosandič, Petran, Jankovič – Handlovský, Galamboš, Majdan – Lunter, Kytnár, Loskot – Gillies, Hudec, Mikula – Matoušek, Zigo, Lamper

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK 36 Skalica - 27.09.2015 - Banska Bystrica
Mathieu Corbeil si pripísal svoje druhé čisté konto v sezóne

V bránke s Mathieuom Corbeilom nastúpili barani na svoj desiaty duel tejto sezóny. Hostia vstúpili do stretnutia nátlakom a už v 47. sekunde sa tešili z vedúceho gólu. Juraj Majdan posunul puk na modrú čiaru Čížekovi a jeho strela švihom prepadla až za chrbát Hrenáka. Banskobystričania boli naďalej aktívnejší, ale už žiadna z ich šancí si cestu do bránky domácich v prvej tretine nenašla.

Úvod druhej dvadsaťminútovky sa niesol v podobnom duchu, ako začiatok tej úvodnej. Neprešlo ani 120 sekúnd, keď sa nová posila hostí Colton Gillies efektnou kľučkou zbavil obrancu a bekhendom prekonal Hrenáka – 0:2. V 26. minúte už bolo vedenie hostí trojgólové. Krásnu akciu útoku Handlovský – Galamboš – Majdan zakončil prvý menovaný a prekonal po tretíkrát domáceho gólmana. Reprezentačná dvadsiatka o pár minút získala výhodu presilovej hry, ale výraznejšiu príležitosť na zdramatizovanie zápasu si nevypracovala. A tak v 31. minúte skórovali opäť hosťujúci hráči. Výbornú prácu Loskota zúžitkoval Lunter, ktorý zakončoval osamotený z medzikružia a nedal Hrenákovi šancu.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Poprad - 20.09.2015 - Banska BystricaV záverečnej tretine sa duel už len dohrával, no napokon 323 prítomných divákov videlo ešte jeden presný zásah. Ten strelili opäť zverenci trénera Országha. Avizované vylúčenie využil Marcel Petran, ktorého strela z uhlu si našla cestu do Hrenákovej brány. Banskobystrickí hokejisti si tak po dvoch domácich nezdaroch pripísali na svoje konto všetky body po výhre 5:0.

V piatok 9. októbra sa barani predstavia pod Zoborom, kde narazia na hokejistov Nitry. Úvodné buly je stanovené na 18.00 hod.