Po dvoch domácich výhrach cestovali zverenci trénera Vladimíra Országha v rámci 44. kola Tipsport ligy do Žiliny. Banskobystričania mali s vlkmi priaznivú bilanciu, keď zo štyroch tohtosezónnych duelov vyhrali tri. Domáci si ale chceli pred vlastnými fanúšikmi napraviť reputáciu, nakoľko v posledných dvoch stretnutiach na vlastnom ľade vždy ťahali za kratší koniec.

MsHK DOXXbet Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Richard Huna (Zaťko), 33. D. Brejčák (Novotný), 56. Drevenák (Ťavoda, Handlovský) – 26. Ambroz. Zápas sledovalo v Žiline 1127 divákov.

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – D. Brejčák, Zaťko, Homer, Ťavoda, Leško, Kurali, Makovský – Richard Huna, Róbert Huna, Novotný – Handlovský, Valášek, Stupka – Drábek, Ježek, Konečný – Rogoň, Dominik Rehák, Drevenák

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Pujacs, Petran, Čížek, Košecký – Tománek, Bast, Majdan – Matoušek, Kytnár, Hvila – Gillies, Lucenius, Lamper – Ferleťák, M. Surový, Ambroz

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK DOXXbet Zilina - 03.01.2016 - Banska Bystrica

V úvode sa hral rýchly hokej bez prerušení či vylúčení. Prvá väčšia príležitosť prišla v 6. minúte, ale Luceniusova strela z ľavého krídla Tomekovi problémy nenarobila. Následne sa šance striedali na obidvoch stranách, ale pozorne chytajúci Tomek s Bacashihuom nepustili za svoj chrbát ani jeden puk.

Na otvárací gól sa čakalo až do 25. minúty, keď strelu Miroslava Zaťka dopravil do brány Richard Huna. Vlci sa z vedenia dlho neradovali, pretože už o 69 sekúnd Ambrozova strela z modrej čiary prekvapila domáceho brankára a skončila v sieti. Tento gól paradoxne viac nakopol Žilinčanov, ktorí sa zvýšenou snahou dostali v 33. minúte opäť na koňa. Obranca Daniel Brejčák obkorčuľoval hosťujúcu bránu a bekhendom prekonal Bacashihuu. Následne sa kvôli vhodenej petarde na ľad nehralo približne pätnásť minút. Po návrate z kabín mohli vlci zvýšiť svoj náskok, ale americký gólman v bráne hostí zneškodnil trestné strieľanie Novotného.

Záverečná časť priniesla viacero šancí na obidvoch stranách a obidvaja brankári tak museli byť v strehu. V 47. minúte fauloval Gillies domáceho Richarda Hunu, ktorého po tvrdom zákroku museli odniesť na nosidlách. Žilinčania dostali výhodu päťminútovej powerplay, ale pozorne brániaci barani na čele s Bacashihuom odolali. V 54. minúte mohol vyrovnať hosťujúci Majdan, ale jeho únik zlikvidoval Tomek. Pravidlo nedáš – dostaneš sa potvrdilo o 120 sekúnd, keď pri prečíslení dvoch na jedného Drevenák upravil skóre na 3:1. Barani v závere už nedokázali čo i len skorigovať stav a zo Žiliny odchádzajú naprázdno.

V piatok 5. februára privítajú banskobystrickí hokejisti na domácom ľade súpera zo Zvolena. Začiatok zápasu je stanovený na 17.30 hod.