V predvianočnom zápase 29. kola Tipsport ligy privítala Žilina na domácom ľade Banskú Bystricu. V doterajších troch dueloch vždy zvíťazilo domáce mužstvo, čo však po tomto zápase už neplatí.

Úvodná tretina začala v aktívnom tempe. Domáci si uvedomovali možnú šancu na bodový úspech. Hra sa v prvej desaťminútovke prelievala z jednej strany na druhú. Až v 11. minúte došlo k prvej väčšej akcii, keď sa Rogoň ocitol sám pred Lassilom. Puk však napálil len do brankára. Pri prechode Švihálka do útočného pásma zachytil puk Faille, okamžite ho vyslal na Asselina, a ten strelil úvodný gól. V 15. minúte bol tak stav stretnutia 1:0 pre Banskú Bystricu. Záver prvého dejstva priniesol ďalší gól baranov, keď Giľák z tesnej blízkosti prekonal Tomeka.

Druhá tretina začala kvôli úprave ľadu o kúsok neskôr. Výlučenie Pospíšila z 25. minúty dalo šancu hosťom na zvýšenie skóre. Barani presilovku využili, keď Aliu svojou strelou prepálil bránku vlkov a otvoril si svoj strelecký účet v drese s baranom na hrudi. O minútu neskôr smeroval Faille na trestnú lavicu za podrazenie. Žilina si nenechala ujsť šancu a znížila na 1:3. V prostrednom dejstve došlo ešte k trom vylúčeniam, avšak ani jedna presilovka už nebola využitá.

Hneď v úvode poslednej časti sa ocitol Pospíšil vo veľkej príležitosti, avšak Lassila bol pripravený. Hra sa opäť prelievala zo strany na stranu. Barani si vytvorili menší tlak a zvýšili skóre na 4:1 v 50. minúte po strele Brittaina. Minútu neskôr bol bystrický hráč znova vylúčený a Žilina v presilovke znížila na 2:4 po góle Tvrdoňa. Vylúčiť sa nechali však aj Žilinčania. Bystrica síce už v presilovke neskórovala, ale v 56. minúte navýšili prostredníctvom novej posily Tomáša Hrnku skóre na 5:2. Stav si už barani postrážili a zvíťazili v piatom dueli v rade.

Tipsport liga – 29. kolo – Žilina

MsHK DOXXbet Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 27. M. Tvrdoň (L. Kozák, R. Hruška), 51. M. Tvrdoň (Mazanec) – 17. Asselin (Faille), 19. Giľák (Hohmann), 26. Aliu (Hohmann), 50. Brittain (T. Surový, Hrnka), 56. Hrnka (Ďatelinka). Zápas sledovalo 887 divákov.

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Juraško, L. Kozák, Poulin, Mazanec, Chaloupka, Mendrej, Meliško, Mich. Roman – Pospíšil, Handlovský, Klimenta – J. Jurík, R. Hruška, M. Tvrdoň – Stupka, Holovič, Konečný – Rogoň, Húževka, Švihálek

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Rosandič, Delisle, Sedlák, Aliu, Košecký – Brittain, T. Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľak – Andrisík, Češík, Kabáč – P. Valent

V 30. kole Tipsport ligy barani privítajú na domácom ľade vedúci tím HK Dukla Trenčín a to v utorok 26. decembra o 17.00 hod.