Quantcast

Dvadsiate štvrté kolo Tipsport ligy postavilo baranom do cesty posledné Nové Zámky. Hostia z Banskej Bystrice boli vo veľkej pohode, keď ťahali trojzápasovú šnúru výhier a držali sa na čele Tipsport ligy. Naopak domáci boli vo veľkej kríze, ktorá vyvrcholila odvolaním trénera Júliusa Pénzeša. V tomto dueli preto viedla Nové Zámky dvojica Černý – Chovan.

HC Nové Zámky vs. HC´05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 36. Brabenec (Drtina, Cardwell), 51. Cardwell, 63. Drtina (Bahenský) – 12. Surový (Buc), 15. Sersen (Tománek). Zápas sledovalo v Nových Zámkoch 1063 divákov.

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Tibenský, M. Hudec (C), Lelkeš – Fábry, Kytnár, Paulovič – Dubec, Pitule, Čaládi

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matuškin, Mihálik, Cebák, Sersen – Hickmott, Surový (C), Buc – Kafka, Sarault, Tománek – Matoušek, Češík, Lamper – Róth, Tamáši, Bezúch

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Nove Zamky - Banska Bystrica - 23.10.2016

Úvod prvého dejstva sa niesol vo vyrovnanom duchu. Šance boli na obidvoch stranách, ale obidvaja brankári si držali čisté konto. To sa zmenilo až v 12. minúte. Hosťujúci Buc zblízka Lundströma neprekonal, no vyrazený puk do brány usmernil kapitán Surový. O tri minúty vyhrával favorit už o dva góly. V hre štyria proti štyrom našiel Tománek voľného Sersena a ten bekhendom prekonal domáceho gólmana. Barani boli v týchto momentoch jasne lepším tímom, čo mohli korunovať ďalšími presnými zásahmi. Veľké šance Hickmotta a Matouška sa však gólom neskončili.

Prevaha lídra súťaže pokračovala aj na začiatku druhej časti. Ich gólové príležitosti ale stroskotávali na výbornom Lundströmovi. Ten najprv zlikvidoval zakončenie Hickmotta a následne zobral gól z hokejky aj Tománkovi. Následne mohlo “zapršať” na druhej strane. Brabenec sa po Saarinenovej prihrávke dostal do úniku, ale v poslednej chvíli Bacashihuovu bránku netrafil. Ten istý hráč ale napokon dokázal znížiť. V presilovej hre vypálil od modrej Drtina a Brabenec šikovným tečom poslal puk za Bacashihuu. Zverenci trénera Országha mohli súperovi v závere tretiny odskočiť opäť na rozdiel dvoch gólov, ale Bezúch si v tutovke “vylámal zuby” na Lundströmovi.

Na začiatku 42. minúty pri akcii prvej formácie baranov zívala poloprázdna bránka Novozámčanov, puk ale za čiaru hostia prepasírovať nedokázali. Domáci boli blízko k vyrovnaniu v 46. minúte, no Čaládimu zmaril radosť výborným zákrokom Bacashihua. O pár minút putoval na trestnú lavicu hosťujúci Maťuškin. Nové Zámky zamkli súpera v tretine a nakoniec z tlaku vyťažili aj vyrovnávajúci gól z hokejky Cardwella. Odpoveď hostí mohla byť blesková, to by ale musel Buc z dorážky pretlačiť puk za Lundströma. V záverečných minútach sa žiadna veľká šanca nezrodila a duel tak dospel do predĺženia. V ňom o výhre nováčika rozhodol presnou strelou Marek Drtina. Barani tak neudržali dvojgólový náskok a z Nových Zámkov odchádzajú iba s bodom po prehre 2:3 po predĺžení.

Ďalší duel odohrajú zverenci trénera Országha v piatok 2. decembra, keď na domácom ľade privítajú Duklu Trenčín. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.