Naša najvyššia hokejová súťaž pokračovala zápasmi 51. kola. V ňom pútal pozornosť hlavne duel druhej Nitry a tretej Banskej Bystrice. Menším favoritom boli hosťujúci hráči, ktorí v tejto sezóne vyhrali štyri z piatich vzájomných zápasov.

HK Nitra – HC´05 Banská Bystrica 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 22. L. Novák – 7. M. Hudec,  rozhodujúci sam. nájazd R. Konečný. Zápas sledovalo v Nitre 3 041 divákov.

Zostava Nitra: Lakosil – D. Milo, Nádašdi, Ďurkech, M. Bača, M. Novák, F. Kuzma, P. König, Ordzovenský – J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay – Bajtek, Hrazdíra, Piačka – Pupák, T. Chrenko, M. Segľa – L. Novák, Lelkeš, R. Mráz

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Predajniansky, Rosandič – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, R. Konečný – Rapáč, Veilleux, T. Matoušek – Kadura, Zigo, Lamper

HC '05 Banska Bystrica - HK Nitra, Banská Bystrica, 24.11.2013Plynula ešte len prvá minúta stretnutia, keď sa prvýkrát rozozvučala konštrukcia banskobystrickej bránky. V šiestej minúte najprv únik Rapáča zastavila domáca obrana, aby následný protiútok Ručkaya zmaril Kalemba. O 60 sekúnd neskôr sa už ale hostia ujali vedenia po strele Hudeca. Barani pokračovali v aktivite a jej výsledkom bola ďalšia šanca Rapáča. Vzápätí však po kontre corgoňov mohol vyrovnať Pupák. Do konca úvodného dejstva ešte nebezpečnou strelou pohrozil Lakosila navrátilec do bystrickej zostavy Konečný, no stav sa nemenil.

Druhú tretinu začali barani rozpačito. Nitrania to využili a po sérii obranných chýb Bystričanov dopravil puk do odkrytej bránky Novák. Následne hrali domáci presilovú hru, v ktorej niekoľkokrát hosťom zavarili, ale vedúci gól nevsietili. Nepodarilo sa im to ani od 25. minúty pri hre piatich proti trom a ani polminútu pred koncom tretiny po strele Nádašdiho a výbornom zákroku Kalembu.

Na začiatku poslednej časti hry zaburácal nitriansky štadión druhýkrát, gólovú radosť domácich ale zmaril hlavný arbiter, ktorý gól Segľu po konzultácii s videorozhodcom neuznal. Brankári na oboch stranách udržali stav 1:1 až do konca riadneho hracieho času, a nič na tom nezmenili ani ďalšie príležitosti domáceho Segľu, či Martina na opačnej strane. V predĺžení hrali obidva tímy opatrný hokej a o víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Domáci Chrenko síce prvý nájazd Nitry premenil, ale Kafka dokázal v tretej sérii vyrovnať. Z ďalších exekútorov už uspel jedine Konečný, ktorý tak návrat do zostavy Banskej Bystrice oslávil víťazným gólom.

Už tento piatok privítajú hráči spod Urpína mužstvo MHC Mountfield Martin. Začiatok je naplánovaný na 17.30 h.