Už v poradí na tretí duel cestovali hokejisti spod Urpína bez hlavného trénera Országha, ktorý je na OH v Soči. Po smolnom domácom zápase s Piešťanmi si chceli barani napraviť renomé na Záhorí. V ceste im však stáli domáci hráči, ktorí boli pozitívne naladený minulokolovým víťazstvom z Martina.

HK 36 Skalica – HC´05 Banská Bystrica 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 36. R. Kropáč – 9. Kafka, 12. Macháček, 34. Lunter. Zápas sledovalo v Skalici 1258 divákov.

Zostava HK 36 Skalica: M. Lipovský – Barák, Vyrůbalík, Luža, Trška, L. Kozák, Staňo, Srnec, Krejčiřík – Lažo, R. Školiak, Obdržálek – Kutálek, B. Mráz, Šátek – M. Preisinger, T. Mikúš, Kudrna – M. Sloboda, Stieler, R. Kropáč

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Koma, Bambúch, Predajniansky, Róth – R. Konečný, White, M. Hudec – Handlovský, Heizer, Kafka – Lamper, Zigo, Lunter – Kadura, R. Gašpar, Dolník

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, Banska Bystrica, 10.1.2014Prvá dvadsaťminútovka sa začala veľkou šancou domácich, keď Školiak nedokázal potrestať zaváhanie Kalembu, ktorému vypadol puk z lapačky. Hneď vzápätí zaútočili Banskobystričania po osi Heizer, Handlovský a dorážajúci Kafka, kde posledný menovaný poslal hostí do jednogólového vedenia. V 10. minúte si v presilovej hre barani vytvorili veľký tlak, ktorého výsledkom bola Heizerova strela do žrde Lipovského brány. Hostia pokračovali v aktivite aj naďalej. V 12. minúte zvýšil na 2:0 z pohľadu Banskej Bystrice Macháček po spolupráci s Martinom. Odpovedať mohol okamžite Školiak, ktorý ale v dobrej príležitosti prehral aj druhý mikrosúboj s gólmanom Kalembom.

Prostredná časť hry začala veľkým náporom skalických hokejistov. Najprv v 23. minúte sa nepodarilo zakončiť do prázdnej brány Slobodovi, následne nastrelil Trška iba tyčku, aby v 25. minúte aj svoju tretiu tutovku v zápase zahodil Školiak. Sedem minút pred koncom druhého dejstva tak prišli opäť chvíle hostí, konkrétne Luntera, ktorý zvýšil na 3:0. Zaslúženého gólu sa dočkali domáci diváci až v 36. minúte. Po konzultácii s videorozhodcom ho prisúdili Kropáčovi.

V úvode poslednej tretiny sa o spestrenie postaral pästný súboj Preisingera s Kadurom. Ako víťaz z neho vyšiel banskobystrický hokejista. Skaličania pokračovali v tlaku z prostredného dejstva, ale ich snaha stroskotávala na defenzíve baranov a výborne chytajúcom Kalembovi. Domácich zrážala na kolená aj vlastná nemohúcnosť, ako to bolo  v prípade Obdržáleka, ktorý sa dvakrát ocitol v dobrej šanci pred hosťujúcim brankárom, ale vždy mieril vedľa. Strelecké trápenie Záhorákov tak ukončila až záverečná siréna duelu.

Už v utorok 11. februára je na programe ďalšie stredoslovenské derby. Pod Urpín zavítajú hokejisti Zvolena. Úvodné buly je naplánované na 17.30 h.