Na posledný zápas v roku 2015 cestovali banskobystrickí hokejisti do Skalice. Domáci Záhoráci, ktorí sa krčili na dne súťaže, si v posledných dňoch s formou nepotykali. Vyhrali len jeden z posledných ôsmych duelov. Hosťujúci barani naposledy doma síce podľahli Trenčínu, no na skalickom ľade chceli ukázať, že išlo iba o krátkodobý výpadok.

HK 36 Skalica vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:7 (1:4, 0:1, 1:2)

Góly: 9. Lantoš (Zálešák, Studenič), 57. Mickevics (Školiak) – 12. Matoušek (Kytnár, Jaborník), 12. Sandgren (Bast), 17. Čížek (Matoušek, Kytnár), 18. Kytnár (Matoušek, Lamper), 31. Majdan (Handzuš, Sandgren), 46. Handzuš (Majdan, Hvila), 53. Hvila. Zápas sledovalo v Skalici 917 divákov.

Zostava HK 36 Skalica: Romančík (21. Košút) – Barák, Novák, Opálek, Reichel, Horváth, Zukal, Trenčan – Pašek, Brendl, Mickevics – Bezúch, Školiak, Markulinec – Studenič, Zálešák, Lantoš – Komínek, Klíma, Korytko

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Gründling, Šmach, Čížek, Rosandič, Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan – Hvila, Bast, Ferleťák – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ambroz, Adamčík, Gašpar

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK 36 Skalica - 27.11.2015 - Banska Bystrica
Milan Kytnár patril k najlepším hráčom zápasu, na svoje konto si pripísal tri body (1+2)

Začiatok zápasu lepšie vyšiel domácim hokejistom. V tretej minúte sa do šance dostával Korytko, ale puk mu v poslednej chvíli skĺzol z čepele a s následnou strelou nemal Bacashihua problém. O šesť minút neskôr ale už domáci skórovali. Zálešák priklepol puk Lantošovi a ten strelou z ľavého medzikružia otvoril skóre. Radosť Záhorákov ale netrvala dlho, pretože o necelých 180 sekúnd sa po perfektnej prihrávke Kytnára presadil Matoušek. Skalica sa ani nestihla spamätať z vyrovnania a už prehrávala. Bast vybojoval puk a poslal ho na modrú k Sandgrenovi, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Zo strany hostí to však v prvej časti nebolo posledné slovo. Dvoma zlepenými gólmi Čížeka a Kytnára v rozpätí 96-sekúnd zvýšili stav stretnutia už na 4:1.

Domáci vymenili do druhej časti brankára, Romančíka vystriedal mladík Košút. Ten si však udržal čisté konto len necelých jedenásť minút, pretože v presilovke 5 proti 3 ho z pred bránkoviska prekonal Majdan. Barani si následne udržiaval pohodlný náskok a Skaličania len ojedinele testovali Bacashihuovu pozornosť.

Barani dnes využili aj dve presilové hry

Obraz hry sa nezmenil ani v tretej dvadsaťminútovke. V 45. minúte dostali hostia výhodu presilovej hry, ktorú po 30-sekundách aj využili. Majdan ideálnou prihrávkou našiel Handzuša a ten už nemal problém skórovať. V 53. minúte bol náskok Banskobystričanov už šesťgólový. Hvila vo vlastnom obrannom pásme zachytil puk, dostal sa do rýchleho úniku a strelou pomedzi betóny prekonal Košúta.  Domácim sa v závere ešte podarilo kozmeticky upraviť skóre, keď sa po aktivite Školiaka z dorážky presadil Mickevics. Zverenci trénera Vladimíra Országha tak dali zabudnúť na zaváhanie s Trenčínom a v poslednom zápase v tomto roku porazili Skalicu vysoko 7:2.

V nedeľu 3. januára privítajú banskobystrickí hokejisti hráčov Žiliny. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.