V 19. kole hokejovej Tipsport extraligy sa hokejisti Banskej Bystrice predstavili v Piešťanoch. Zápas sa pre nich začal výborne, no napokon musia byť spokojní aj s bodom.

ŠHK 37 Piešťany – HC’05 Banská Bystrica 4:3 po s.n. (0:2, 3:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 21. Saliji, 22., 25. J. Ručkay, 65. Holovič. – 5., 46. Zigo, 7. Kadura. Zápas v Piešťanoch sledovalo 1 492 divákov.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Bučka, Cuník, Brńák, Valábik, Drgoň, Biro, Toman, Hruška – Saliji, Melichárek, Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – Ručkay, Peško, Bartánus – Haring, Mišura, Románek.

HC '05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany, Banska Bystrica, 10.10.2013Zostava HC’05 Banská Bystrica: Kalemba – Meland, Saracino, Styk, Macháček, Bambúch, Rosandič, Zošiak – Kafka, White, Handlovský – Kadura, Hudec, Macík – Lunter, Zigo, Lamper – Chovan, Heizer, Fajčák.

Rozbehnutí Banskobystričania vstúpili skvele do zápasu. V piatej minúte už vyhrávali, keď sa po kombinácii Melanda s Lamperom dostal k samotnému zakončeniu Patrik Zigo. Domáci sa nestihli ani otriasť, keď v siedmej minúte bolo už 0:2. Krátko po vyhranom vhadzovaní skóroval Dominik Kadura. To postupne prebudilo aj domácich, ale pozorný Kalemba ešte kryl väčšinu príležitostí domácich.

Lenže v druhej tretine akoby barani ani nevyšli na ľad. Piešťany okamžite zapli na plné obrátky a aj keď prvá akcia im ešte nevyšla, hneď z druhej znížil Samir Saliji. Tlak nepoľavil, naopak o niečo vyše minúty už bolo vyrovnané. Nekrytý Jakub Ručkay nemal problém donútiť trénera Országha vybrať si pre svoj tím oddychový čas. Hráčom HC ’05 to nepomohlo, o tri minúty už Ručkay strieľal svoj druhý gól v zápase a domáci boli vo vedení. Barani inkasovali v priebehu zhruba štyroch minút tri góly. Značne otrasení sa potom len ťažko rozbiehali do ďalšieho priebehu tretiny.

HC '05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany, Banska Bystrica, 10.10.2013V poslednej časti hry bola hra opätovne vyrovnaná. Bystričania sa snažili o vyrovnanie, ktoré napokon v 46. minúte aj prišlo. Po Rosandičovej prihrávke puk za Tomeka vyslal Tomáš Zigo. Lenže ďalší gól už nepadol, a tak došlo k predĺženiu. V tom boli aktívnejší domáci, ale gólu sa nedočkali.

Spomedzi hostí White a ani Macík v následných nájazdoch úspešní neboli, presadil sa len Kafka. Za domácich boli ale presní Bartánus i Holovič, a tak sa Banskobystričania vracajú z Považia len s bodom.

Najbližší zápas čaká HC ’05 až po krátkej prestávke 13. novembra o 17.30 h na domácom ľade proti Skalici.

11. HK Orange 20 13 3 1 1 8 25 : 49 12

Na banskobystrický hokej so zľavnenou permanentkou!

HC05Banskabystrica logoHC ’05 Banská Bystrica informuje svojich priaznivcov, že predaj zľavnených permanentiek na sezónu 2013/2014 bude pokračovať od 4. novembra do 8. novembra 2013.

Držitelia permanentiek z minulej sezóny, ktorí si nestihli zakúpiť permanentku, môžu tak urobiť len v prípade, že ich miesto uvedené na permanentke je voľné. S permanentkou je potrebné prísť osobne na sekretariát hokejového klubu, kde po uhradení príslušnej sumy Vám bude permanentka dobitá na zostávajúce domáce stretnutia v sezóne 2013/2014. Nový záujemca o kúpu permanentky si môže miesto vybrať len osobne na sekretariáte hokejového klubu. Cena novej permanentky je zvýšená o 5,- € za čipovú kartu. V prípade otázok sa môžete obrátiť na klub e-mailom na adrese: sekretariat@hc05.sk, prípadne telefonicky: 048/414 87 67.