Po úspešne zvládnutom domácom zápase proti Nitre cestovali v piatok banskobystrickí hokejisti na východ, kde si v repríze posledného finále zmerali sily s postupne sa zlepšujúcimi Košicami. V Steel aréne na seba zároveň narazili dve aktuálne najlepšie defenzívy Tipsport ligy. Tomu zodpovedalo aj dianie na ľadovej ploche.

HC Košice – HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 13. Lapšanský (Bartoš, Šedivý), 24. Šedivý (Bicek), 48. Suja (Bartánus, Bicek), 52. Bartánus – 8. Lamper (Róth), 32. Mikula (Petran). Zápas sledovalo v Košiciach 4364 divákov.

Zostava HC Košice: Halász – Dudáš, Cebák, Chovan, Deyl, Šedivý, Pavúk, Macejko – Bartoš, Hrnka, Lapšanský – Bartánus, Suja, Bicek – Boltun, Češík, Lelkeš – Bortňák, Jenčík, Hričina – Šoltés

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran – Majdan, Galamboš, Tománek – Loskot, Kytnár, Handlovský – Gašpar, Handzuš, Mikula – Lamper, Zigo, Róth

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - 11.10.2015 - Banska BystricaDo prvej vážnejšej šance sa dostali v šiestej minúte domáci hokejisti počas hry v početnej výhode, keď sa Sujovi napriek dostatočnému času nepodarilo vyslobodiť puk z bočnej siete a zasunúť ho za chrbát dezorientovaného Corbeila. Nepremenenú šancu Košičania oľutovali už o niekoľko momentov neskôr. Na opačnej strane totiž Roth spoza brány naservíroval ideálnu prihrávku nikým nepokrytému Lamperovi, ktorý puk namieril nekompromisne ponad rameno Halásza do siete. V trinástej minúte rozohral rýchlu presilovkovú akciu oceliarov Šedivý, Bartoš vysunul na ľavej strane našliapnutého Lapšanského a skúsený košický kanonier namieril dokonale nad Corbeilovu lapačku – 1:1. Do konca úvodného dejstva sa už skóre nezmenilo, hoci blízko ku gólu mal dvakrát Jenčík a na druhej strane Loskot, ktorý sa v osemnástej minúte musel porúčať z ľadu pre nebezpečne vyzerajúce zranenie.

Na začiatku prostrednej časti hry sa na trestnú lavicu opätovne porúčal Zigo a rovnako ako v prvom prípade sa domácim podarilo využiť následnú početnú výhodu. Po prihrávke Biceka mal Šedivý dostatok priestoru na to, aby stihol namieriť a poslať strelu nechytateľne do ľavej šibenice – 2:1. Vzápätí sa hra vyrovnala a diváci sledovali hokej s dominanciou pozorných defenzív. V tridsiatej druhej minúte však Mikula od modrej čiary švihom napálil puk na Halásza, ktorý mal zakrytý výhľad a zareagoval naň neskoro – 2:2.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - 11.10.2015 - Banska BystricaHra s minimom gólových príležitostí pokračovala aj v prvej polovici záverečnej tretiny. Až v štyridsiatej ôsmej minúte sa zo zdanlivo neveľmi nebezpečnej akcie presadili domáci hokejisti. Bartánus z pravej strany cez bránkovisko prihrávku na Suju, ktorý úplne osamotený strelou z prvej poslal Košice do vedenia – 3:2. Banskobystričania následne vrhli sily do ofenzívy v snahe o gólovú odpoveď, trochu však pri tom pozabudli na pozorné bránenie, čo sa im stalo osudným. Do postranného úniku sa dostal kapitán oceliarov Bartánus a presnou strelou medzi Corbeilove betóny stanovil skóre duelu na konečných 4:2. Smoliarom stretnutia bol Dudáš, ktorý počas záverečnej power-play hostí bez brankára dvakrát nastrelil konštrukciu banskobystrickej svätyne.

V nedeľu 15. novembra privítajú zverenci trénera Vladimíra Országha pod Urpínom hokejistov Piešťan. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.00 hod.