Po dvoch víťazných zápasoch, v ktorých strelili dovedna dvanásť gólov, cestovali dobre naladení banskobystrickí hokejisti do Žiliny na duel 26. kola Tipsport ligy. Tabuľkové postavenie, ako aj aktuálna forma obidvoch tímov pasovala do úlohy favorita baranov. Domáci vlci však v poslednom ligovom zápase proti dovtedy vedúcemu Zvolenu dokázali prekvapiť, preto sa dala pod Dubňom očakávať zaujímavá zápletka.

MsHK DOXXbet Žilina – HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:0, 0:3)

Góly: 9. Novotný (Homer, Stupka), 35. Leblanc (Novotný) – 5. Gillies (Róth, Gašpar), 11. Ďatelinka (Zigo, Lamper), 18. Lamper (Zigo, Gillies), 42. Gillies (Ďatelinka, Handlovský), 47. Handzuš (Handlovský, Majdan), 57. Majdan (Handzuš, Mikula). Zápas sledovalo v Žiline 1032 divákov.

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Zaťko, D. Brejčák, Homer, Novotný, Leško, Kurali, Makovský – Richard Huna, Róbert Huna, Leblanc – Konečný, Kolena, Stupka – Valášek, Ježek, Drevenák – Rogoň, Rehák, E. Švec

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Petran, Jaborník, Gründling – Mikula, Handzuš, Majdan – Gillies, Zigo, Lamper – Handlovský, Kytnár, M. Hudec – Ambroz, Gašpar, Róth

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK DOXXbet Zilina - 02.10.2015 - Banska BystricaBanskobystrickí hokejisti sa snažili o aktívny vstup do zápasu, pribrzdilo ich však skoré vylúčenie Gründlinga, z ktorého rezultovali dve nebezpečné strely Kolenu. V piatej minúte sa v obrannom pásme Žiliny dostal po Róthovom zakončení k vyrazenému puku Gillies a nekompromisne poslal hostí do vedenia. Strelec otváracieho gólu ale následne po súboji s Hunom oslabil svoj tím a vlkom stačila polminúta na vyrovnanie skóre, o ktoré sa postaral delovkou Novotný. Radosť vlkov trvala iba do jedenástej minúty, kedy Ďatelinka neveľmi prudkým spôsobom nahodil puk na žilinskú bránku a nachytal Tomeka na hruškách – 1:2. Gólové dianie v úvodnom dejstve uzavrela opäť akcia Banskej Bystrice, keď si po Zigovej prihrávke nakorčuľoval medzi kruhy Lamper a zvýšil náskok hostí na rozdiel dvoch gólov.

Prostredná časť hry sa niesla v znamení aktivity domácich hokejistov, ktorí sa snažili vrátiť do zápasu. Bacashihua v bránke baranov bol však skutočnou oporou svojho tímu, pretože zmaril obrovské príležitosti Konečného a Leblanca. Kanaďan v službách Žiliny Leblanc sa dočkal zaslúženého gólu až v tridsiatej piatej minúte, keď sa po mu podarilo individuálne presadiť cez banskobystrickú defenzívu a dopraviť puk do bránky – 2:3.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK DOXXbet Zilina - 02.10.2015 - Banska BystricaNa začiatku tretej tretiny mali Žilinčania ideálnu príležitosť na vyrovnanie v podobe presilovej hry po faule Gilliesa. Nevyužili ju však podľa svojich predstáv, keďže kanadský útočník okamžite po svojom návrate do hry spracoval ideálnu prihrávku od Ďatelinku a v samostatnom nájazde nedal Tomekovi šancu – 2:4. Odpor vlkov sa podarilo Banskobystričanom definitívne zlomiť v štyridsiatej siedmej minúte počas početnej výhody, v ktorej bol Handzuš v správnom čase na správnom mieste a pohotovo dorazil puk za chrbát dezorientovaného Tomeka. Tri minúty pred záverečnou sirénou uzavrel skóre duelu po chybe domácej obrany najproduktívnejší hráč Banskej Bystrice Majdan.

V piatok 4. decembra je pod Urpínom na programe pohronské derby. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.