Banskobystrickí hokejisti potrebovali na včerajšiu prehru čo najskôr zabudnúť. Z Nitry si chceli odviesť aspoň jedno víťazstvo. No domáci corgoni na čele s duom Stümpel – Tománek boli jednoznačne proti.

HK Nitra – HC ´05 Banská Bystrica 4:2 (1:1, 3:0, 0:1) – stav série: 2:0

Góly: 11. R. Tománek, 23. M. Novák, 32. Stümpel, 36. P. König – 6. Veilleux, 41. White. Zápas sledovalo v Nitre 3229 divákov.

Zostava HK Nitra: Kristan – Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Hrazdíra, Ďurkech – J. Ručkay, Miroslav Kováčik, Bajtek – H. Ručkay, Stümpel, R. Tománek – M. Bača, T. Chrenko, Martin Segľa – Piačka, Lelkeš, R. Mráz

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Macháček, James Martin, Bambúch, Rosandič, Kania – R. Konečný, White, Rapáč – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, M. Hudec, Lunter – Veilleux, Zigo, T. Matoušek – Kadura

HC '05 Banska Bystrica - HK Nitra, Banská Bystrica, 24.11.2013Vypredaný zimák v Nitre sledoval od začiatku snahu hostí otvoriť skóre. Tým sa to aj zásluhou Kanaďana Veilleuxa podarilo, ktorý v šiestej minúte poslal baranov do vedenia. Následne sa hostia stiahli a hroziť začali domáci. Už v 8. minúte prekonal bystrického gólmana Kováčik, no gól nebol uznaný, pretože ho nitriansky útočník dosiahol rukou. Na vyrovnanie však corgoni nemuseli dlho čakať, pretože v 11. minúte Stümpelovu strelu dorazil Tománek – 1:1. Ostatné šance už v prvej časti zostali nevyužité a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodného stavu.

Stav 1:1 vydržal len 23. minúty, kedy Michal Novák strelou od modrej čiary poslal domácich do vedenia. V ďalšom priebehu zvýšil náskok corgoňov Stümpel, ktorý využil skvelú Tománkovú prihrávku spoza brány. To však nebolo všetko. Domáci onedlho pridali ďalší gól, keď sa v 36. minúte presadil obranca König a zvyšoval už na priebežných 4:1 pre Nitru.

Do záverečnej časti vstupovali zverenci trénera Országha so zámerom ešte duel zdramatizovať. To sa im čiastočne podarilo hneď v prvej minúte tretej tretiny, keď presilovú hru využil legionár v službách Banskej Bystrice White. Zo strany hostí to bol však posledný úder, a keďže dopredu sa nehrnuli ani Nitrania, stav zostal do konca stretnutia nezmenený. Hokejisti Nitry tak naplno využili domáce prostredie a na stredné Slovensko cestujú s vedením 2:0 na zápasy.

V meste pod Urpínom vypukne semifinálová séria v nedeľu 30. marca. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.