Quantcast

Naďalej sú zverenci Vladimíra Országha na čele tabuľky Tipsport ligy. Výbornú formu si odniesla aj HK Nitra, ktorá doma prehrala 4:1. Banskobystričania tam pritom prichádzali so zlou vzájomnou bilancou na ľade pod Zoborom.

HK Nitra – HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 18. Laliberté (Milam, Blackwater) – 20. Trukhno (Lunter), 43. Maťuškin (Tománek, Trukhno), 51. Matoušek (Češík, Mihalík), 60. Matoušek.

Zostava HK Nitra: Valent – Versteeg, Milam, Mezei, Pupák, Ordzovenský, Konig, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté – Krištof, Paukovček, Ručkay – Bajtek, Štefanka, Macík – Piačka, Bene, Chalupa

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Maťuškin, Mihalik, Cebák – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Trukhno, Tománek – Matoušek, Češík, Lamper – Róth, Tamáši, Bezúch

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Nitra - 07.10.2016 - Banska Bystrica

Veľmi dobrý duel sa od začiatku hral vo vysokom nasadení a tempe. Oba tímy lietali zo strany na stranu a dohrávali osobné súboje pri mantineloch. V štvrtej minúte sa po rýchlej otočke dostal do zakončenia Buc a Surový dorážal spred bránkoviska, no trafil iba Valenta. Následne ofenzívne akcie Nitry zobral do svojich rúk Henrich Ručkay, ktorý najskôr netrafil puk riadne a prehodil bránu Bacashihuu z jej blízkosti. Ten istý hráč sa v desiatej minúte dostal od mantinelu do streleckej pozície, no trafil iba tyčku. Neujalo sa ani jeho prudké nahodenie do bránkoviska, ale tri minúty pred koncom úvodnej tretiny dostal puk do Laliberté, ktorý po zákroku Bacashihuu dorazil do prázdnej časti brány. Gól však paradoxne pomohol baranom. Obrovské problémy s rozohrávkou v podaní Mezeia i Blackwatera najprv dostalo do dvoch zaujímavých šancí Češíka, avšak presadil sa až trinásť sekúnd pred sirénou Trukhno. Ten sa ocitol pred bránkoviskom a trafil do parádne do rohu brány.

Maione v 25. minúte takmer divákom predviedol chuťovku, lenže jeho krúženie okolo brány s tým, že si položil Valenta, prinieslo zakončenie len do prvého súpera pred ním. Následne od modrej pálil vedľa. Nitra mohla odpovedať, ale nastrelila len brvno a krátko na to sa neujal ani Macíkov teč. Veľké šance priniesol záver prostrednej tretiny. Surový najskôr z blízkosti prestrelil bránu súpera a na druhej strane zahodili asi najväčšiu nepremenenú šancu Laliberté s Blackwaterom. Prvého menovaného vynikajúce vychytal Bacashihua a druhý útočník zas pri skvelom blafáku zakončoval do prázdnej brány, avšak vďaka Ďatelinkovi ju minul. Trukhno mohol skórovať aj v závere ďalšej periódy, lenže po krásnej biliardovej akcii zakončil nad.

Tretia tretina začala vynikajúce, keďže už po jej troch minútach využil presilovú hru exportnou delovkou od modrej Maťuškin. Skvelú prácu odviedol cloniaci Lunter. Následne dobrú šancu nepremenili Tománek, a Hickmott vyslal ďalšie zaujímavé strely. Presný zásah Tomáša Matouška deväť minút pred koncom sa v konečnom zúčtovaní ukázal byť ako najdôležitejší. Šikovný krídelník dostal puk do siete po skvelej práci Češíka, ktorý mu naservíroval na hranicu bránkoviska. Nitra prepla na vyšší stupeň, lenže znova vynikajúco chytajúci Bacashihua už ďalší gól neinkasoval. Aj keď sa puk za neho dostal, pred čiarou ho odstrelil Maione. Domáci ešte odvolali brankára Valenta, ale Matoušek svojim druhým gólom v stretnutí upravil na konečných 1:4 pre Banskú Bystricu.

Povedali po zápase:

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): “Prišli sme do Nitry s cieľom pretrhnúť zlú sériu, keďže sme tu minulý rok nevyhrali. Boli sme trpezliví a hrali svoju hru. Čakali sme na chyby súpera, ktoré prišli. Dali sme z nich góly. Za stavu 3:1 mal súper niekoľko šancí, podržal nás brankár. Odohrali sme tri ťažké zápasy za štyri dni. Som veľmi rád, ako mužstvo počas tohto týždňa pracovalo.”

Andrej Kmeč (tréner Nitry): “Odohrali sme dobrý zápas so všetkým, čo k tomu patrí, takže z tohto pohľadu nemám chlapcom čo vyčítať. Rozhodli naše individuálne chyby a nevyužité šance. Súper hral dobre, ich obranu bolo ťažké prekonávať.”

Tomáš Matoušek (útočník B. Bystrice, dnes 2+0): “Podali sme veľmi dobrý tímový výkon. Sme radi, že sme tu zvíťazili. Každú tretinu sme hrali tak, ako sme si povedali. Verili sme tomu, čo máme hrať a vyšlo to. Dnes sme sa veľmi dobre koncentrovali na to, čo sme mali robiť.”

Vjačeslav Trukhno (útočník B. Bystrice, dnes 1+1): “Je to skvelé tímové víťazstvo. Prišli sme sem s víťaznou mentalitou po tri body. Bol to však náročný duel. Pri mojom prvom góle spoluhráči výborne forčekovali a získali puk. Po peknej prihrávke som to trafil do miesta, kde brankár nedočiahol. Čo sa týka mojej asistencie, tak s Romanom Tománkom sme dostali puk na modrú a Maxim Maťuškin vystrelil perfektne.”

Už v stredu 16. novembra privítajú barani na vlastnom ľade HC Košice. Začiatok zápasu je stanovený na 17.30 hod.