Po reprezentačnej prestávke sa barani v rámci 28. kola predstavili na ľade vicemajstrovskej Nitry. Hokejisti spod Urpína v prvom vystúpení na ľade corgoňov zvíťazili vysoko 7:1. Tentokrát to však bol už iný duel.

Svoju premiéru v drese s baranom na hrudi si odbil obranca Akim Aliu. Naopak zo zostavy vypadol Martin Gründling, ktorý putoval do Liptovského Mikuláša. Aj v domácom kádri sa objavila nová akvizícia Justin Kovacs.

A práve spomínaný americký útočník otvoril v 4. minúte skóre. Jakub Ručkay ho výborne našiel na pravej strane a úplne voľný Kovacs nemal problém poslať puk do poloodkrytej brány. Vzápätí mohol zvýšiť náskok Nitry Blackwater, jeho individuálnu akciu ale zmaril dobrým zákrokom Lassila. Najvýraznejšiu šancu hostí v prvej časti mal Bubela. Ten sa v 12. minúte dostal až pred Lawsona, na bývalého brankára Banskej Bystrice ale nevyzrel.

Prostredné dejstvo už znieslo prísnejšie kritériá. Diváci sledovali živší hokej s viacerými šancami. V 25. minúte putoval na trestnú lavicu domáci Blackwater, barani ale jeho faul nedokázali potrestať. O vzrušenie sa v 28. minúte postarali Pupák a Lamper, ktorý sa do seba pustili v prerušenej hre. Gólu sa prítomní diváci dočkali v 32. minúte. Navrátilec Mislav Rosandič si výborne zasekol dvoch obrancov a strelou švihom prekonal Lawsona.

V úvode tretej dvadsaťminútovky sa nechal vylúčiť hosťujúci Mihálik, ale corgoni až na tvrdú strelu Milama toho veľa nevymysleli. Ako sa premieňajú presilové hry ukázali svojmu súperovi Banskobystričania v 47. minúte. Krásnu kombináciu na jeden dotyk po osi Asselin – Faille zakončoval do prázdnej bránky Brittain. Tento gól sa nakoniec ukázal ako víťazný. Nitra ešte v závere dostala výhodu dvoch presiloviek, odvolala aj brankára, no Lassilu už prekonať nedokázala. Zverenci trénera Országha zvíťazili aj v druhom vystúpení na ľade Nitry v tejto sezóne, tentokrát ju porazili 2:1.

Tipsport liga – 28. kolo – Nitra

HK Nitra vs. HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Kovacs (J. Ručkay) – 32. Rosandić (Bubela, Hohmann), 47. Brittain (Faille, Asselin). Zápas sledovalo 2936 divákov.

Zostava HK Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Versteeg, Rýgl, Korím, Michal Pupák – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Macík, Slovák, Blackwater – Šiška, J. Ručkay, Kovacs – Miroslav Pupák, Šille, Csányi

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Rosandić, Delisle, Mihálik, Aliu, Sedlák – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľák – Andrisík, Češík, Kabáč – P. Valent

Sériu štyroch víťazstiev v rade budú môcť barani predĺžiť v piatok 22. decembra v Žiline. Úvodné buly je naplánované na 18.00 hod.