Po prehre v Martine čakal v piatok na banskobystrických hokejistov ďalší zápas na ľade súpera. V rámci programu 23. kola Tipsport ligy cestovali zverenci Vladimíra Orzságha do Popradu, kde si zmerali sily s aktuálne siedmym tímom tabuľky. V doterajších dvoch súbojoch kamzíkov s baranmi platilo pravidlo, že domáci tím zvíťazil.

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po s.n. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 38. Paukovček, rozhodujúci nájazd premenil Bajaruns – 32. Majdan (trestné strieľanie). Zápas v Poprade sledovalo 1225 divákov.

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Dinda – Ťavoda, Fabian, Malina, Kasík, Gáborčík, D. Šterbák – Bartečko, Paukovček, Paločko – Kroták, Rusnák, Hvila – R. Rapáč, Heizer, B. Rapáč – Štrauch, Bajaruns, Števuliak.

Zostava HC ’05: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Petran, Rosandič, Gründling, Jankovič, Gašpar – Tománek, Galamboš, Majdan – Handlovský, Kytnár, Gillies – Mikula, Handzuš, M. Hudec – Róth, Zigo, Lamper.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Poprad - 22.02.2015 - Banska BystricaPrvé dejstvo „rohatého derby“ prinieslo vyrovnaný hokej bez gólového korenia. Už v tretej minúte mohol otvoriť skóre Bartečko, mieril však iba do banskobystrického brankára Corbeila. Súvislejší tlak sa v prvej dvadsaťminútovke podarilo vypracovať iba baranom, žiadna z ich príležitostí sa ale neujala. V sedemnástej minúte vyskúšal pozornosť Kostúra tvrdou strelou Handlovský, následne defenzíve Podtatrancov podkúril Tománek s Galambošom, aby napokon zoči-voči strážcovi popradskej svätyne zaváhal aj najproduktívnejší hráč baranov Zigo.

Prostredná časť hry začala aktivitou Banskobystričanov, na ktorých bolo badať snahu o strelenie úvodného gólu. Blízko k nemu mal v dvadsiatej druhej minúte Handlovský, avšak jeho prudkú strelu mal Kostúr celý čas pod kontrolou. Následne sa na opačnej strane nepodarilo Heizerovi pretlačiť za Corbeila vyrazený puk po strele Kasíka. V tridsiatej druhej minúte Ťavoda nedovoleným spôsobom zastavil unikajúceho Majdana a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Kanonier hostí vyšiel z následného mikrosúboja s brankárom domáceho tímu víťazne a poslal Banskú Bystricu do vedenia. Tri minúty pred druhou sirénou sa po Zigovej strele rozozvučala konštrukcia popradskej bránky. Smolu hostí vzápätí korunoval vyrovnávajúci gól Paukovčeka, ktorému sa podarilo sa aj za pomoci šťastia podarilo prekonať Corbeila.

Americký gólman v službách baranov sa mohol stať negatívnym hrdinom duelu, to by však po jeho chybe pri rozohrávke v štyridsiatej štvrtej minúte musel Rusnák mieriť presnejšie. O niekoľko momentov neskôr počas presilovej hry hostí najprv netrafil Corbeilovu bránku po samostatnom úniku Paukovček, aby následne v dobrej pozícii nepochodil ani kanonier Kroták. Keďže do konca riadnej hracej doby sa na opačnej strane nepodarilo skórovať Tománekovi, Handzušovi a Hudecovi, nasledovalo predĺženie, v ktorom mal najbližšie ku gólu Sandgren. O osude duelu napokon rozhodli až samostatné nájazdy a pevnejšie nervy Popradčanov. Víťazný gól zaznamenal Bajaruns. Aj v treťom vzájomnom zápase Popradu a Banskej Bystrice sa tak potvrdilo pravidlo môj dom, môj hrad.