Martin, ktorý ešte stále bojuje o play off, prišiel do Banskej Bystrice s prísnou obrannou hrou, ktorá hráčom z Turca napokon vyplatila.

HC ‘05 Banská Bystrica – MHC Mountfield Martin 1:2 po s. n. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 49. M. Hudec (Lunter, Lepine) – 29. Markovič (Galamboš, A. Novotný), rozhodujúci sam. nájazd Važan. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1202 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Predajniansky, Rosandič – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, R. Konečný – Veilleux, Zigo, Rapáč – Kadura, Matoušek, Lamper.

Zostava MHC Mountfield Martin: Dzubina – Brcko, Matejka, I. Ďatelinka, Rusina, A. Novotný, J. Perniš – Finsterle, Fujerík, J. Suja – Markovič, Galamboš, Važan – Themár, M. Kolena, L. Klíma – Rožník, Dírer, J. Cíger.

HC '05 - MHC Mountfield Martin, Banská Bystrica, 28.2.2014Diváci v Banskej Bystrici nevideli najkrajší zápas, no vyplývalo to z ambícií hostí. Zatiaľ čo Banskobystričanov už z tretej pozície nikto neodsunie, Martin bojuje s Trenčínom o ôsme miesto zaručujúce poslednú miestenku do play off.

Prvá tretina nepriniesla priveľa šancí, no nová posila baranov Rapáč v šiestej minúte mohol ohroziť hostí. Tí ale správnou obrannou hrou dokázali ustáť aj tieto príležitosti. O päť minút na to mohol Dzubinu prekonať aj Kadura, lenže brankár hostí bol pozorný. To bol ale aj Kalemba, ktorý si poradil s Themárom. Napriek zvýšenej aktivite domácich sa v druhej tretine vedenia ujali hostia. V 29. minúte im vyšiel útok, na konci ktorého bol Markovič. Ten síce puk do banskobystrickej siete vyslal zrejme korčuľou, ale rozhodca gól uznal. Napriek snahám vyrovnalo HC ’05 až v poslednej tretine. V 49. minúte sa o to postaral kapitán Hudec. Lenže gól potom nepadol a nerozhodlo ani predĺženie. Rozhodujúcim sa ukázal nepremenený prvý nájazd Patrika Whitea. Keďže Martinčania sa nemýlili, tešili sa z dvoch bodov.

Predposledný zápas základnej časti čaká baranov už v nedeľu na domácom ľade proti Žiline od 16.30 h.